Soutěž o titul Sommelier Moravy nově i pro profesionály

Soutěž o titul Sommelier Moravy nově i pro profesionály

O titul Sommelier Moravy budou pošesté bojovat studenti, poprvé ale i profesionálové v oboru. „Letos soutěžíme nejen v tradiční kategorii Junior, která je do 21 let, ale nově i v kategorii Profesionál,“ říká ředitel soutěže František Koudela. Soutěž se zaměřením na gastronomii, vína, vinařství a vinohradnictví České republiky tak nabídne zajímavé klání nejen mezi začínajícími sommeliery, ale i mezi zkušenými matadory.

Kategorie Junior (do 21 let) je určena studentům a absolventům škol se zaměřením na gastronomii, hotelnictví a turismus z celé České republiky. Dále je určen pracujícím v gastronomii, vinařství a obchodu s vínem. Akce je otevřená i pro soutěžící ze Slovenska nebo Rakouska. Kategorie Profesionál (od 21 let) je určena sommelierům, kteří tuto profesi vykonávají aktivně.

„V obou kategoriích je soutěž zaměřena na dovednosti a znalosti o vínech z Moravy a Čech. Věříme, že tato soutěž s garancí Asociace sommeliérů České republiky bude pro každého sommeliera přínosem. A bude též podporou pro tuzemské vinaře a jejich vína,“ dodává ředitel soutěže Koudela.

Soutěž o titul Sommelier Moravy proběhne v Louckém klášteře

Soutěž se koná ve dnech 21. a 22. listopadu 2018 v Louckém klášteře ve Znojmě. Podrobný program pro soutěžící je k nalezení na webu soutěže. Součástí programu jsou nejen zajímavé přednášky například o roli médií a marketingu ve světě vína, ale i exkurze přímo do provozu; tentokrát do Dobré vinice vinařství s.r.o. v Novém Šaldorfu. Tématem exkurze, kterou povede enolog Petr Nejedlík, jsou „Úplně jiná vína“ (vinice a hrozny v souladu s přírodou).

zdroj/foto: Sommelier Moravy

Ověřeno MonsterInsights