Skupina Vinifera se chce stát jedničkou na českém trhu

Skupina Vinifera se chce stát jedničkou na českém trhu

Vinařská skupina Vinifera miliardáře Antona Siekla oznámila před necelými dvěma lety svůj záměr stát se jedničkou na českém trhu. Nedávná 100% konsolidace akcií skupiny, do které patří Neoklas Šardice, Vinařství Mutěnice, Víno Trade a Víno Pezinok, dává další možnost být o krok blíže svému cíli.

Během posledních dvou let zvýšili rozlohu svých vinic na více jak 700 hektarů a řadí se tak k největším subjektům s vinicemi ve vlastní správě v Česku a na Slovensku.

„I přes naše skvělé výsledky v hospodaření a v akvizicích ještě stále nekončíme. Našim cílem je získat přes 1000 hektarů vinic v rámci Česka a Slovenska v následujících letech. Zaměstnáváme na 180 zaměstnanců, kteří ročně zpracují na 20 miliónů litrů vína, naše vína získávají skvělá ocenění. Jsme tedy na dobré cestě,“ uvádí Tomáš Šupa, managing partner skupiny FPD do jejíhož portfolia Vinifera spadá.

Kvalitu vína stvrzuje i nedávné ocenění Rulandského šedého z Vinařství Neoklas Šardice. To získalo zlatou medaili v národní soutěži vín ve Valticích, Salon vín České republiky 2019.

Vinařská skupina Vinifera

Vinařská skupina VINIFERA, s.r.o. se skládá z Vinařství Mutěnice s.r.o., Vinařství NEOKLAS Šardice a.s., Víno Trade spol. s.r.o. a Víno Pezinok s.r.o. Jejím cílem je stát se jedničkou na českém trhu. Mezi její značky patří Augustiniánský sklep, Augustiniánský rezidence, Vinný sklep Sovín; Biela Kvapka , Cierna Kvapka , Deluxe collection, Top collection, 500 ha, Epic a řada dalších.

zdroj: Protext
foto: Vinifera

Ověřeno MonsterInsights