Seznamte se s finalisty soutěže Vinozoom Vinařství roku 2021

Vinozoom Vinařství roku 2021

Tradiční devítka nejlepších vinařství pro rok 2021 je vybrána. Finalisté teď budou bojovat o úspěch ve dvanáctém ročníku prestižní vinařské soutěže Vinozoom Vinařství roku 2021. O titul nejvyšší a vítězství ve své kategorii se utkají tři malá, tři střední a tři velká vinařství. Vítězové pak budou slavnostně vyhlášeni 27. ledna.

Finalisty vybírala odborná porota složená z profesionálů z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu. Podle objemu produkce pak byla nominovaná vinařství zařazena do kategorií malé, střední a velké vinařství.

Odstartoval 10. ročník soutěže Vinařství roku 2019

Finalisté Vinozoom Vinařství roku 2021

Malá vinařství (produkce do 50 000 l/rok)

  • Vinařství Piálek & Jäger
  • SALABKA s.r.o.
  • Vinařství Lacina

Střední vinařství (produkce 50 001 – 250 000 l/rok)

  • THAYA vinařství, spol. s r.o.
  • Reisten, s.r.o.
  • Ing. Miroslav Volařík

Velká vinařství (produkce nad 250 000 l/rok)

  • Vinařství LAHOFER, a.s.
  • CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s
  • Nové Vinařství a.s.
Martin Chlad
Martin Chlad

„Finálová devítka je velmi silná. Jsou v ní bezesporu zkušená vinařství, z nichž většina účast ve Vinařství roku zažila v některém z předešlých ročníků. Jednotlivé kategorie jsou mimořádně vyrovnané a opravdu jsem zvědavý, kdo titul získá tentokráte. Ať to však bude kdokoliv, jsem hrdý na finalisty i další naše vinaře, kteří na sobě tvrdě pracují, posouvají svá vinařství dopředu, ale tím i celý náš tradiční obor. Teď nás tedy čeká období, kdy sedmičlenná odborná komise posoudí přímo v jednotlivých vinařstvích, do jaké míry naplňují finalisté stanovená soutěžní kritéria, a definitivně tak rozhodne o vítězích,“ sdělil prezident Svazu vinařů České republiky PhDr. Martin Chlad.

 

Vinozoom Vinařství roku 2021

 

Finále

Celý proces hodnocení bude završen 27. ledna, kdy budou oceněny nejen významné osobnosti moravského a českého vinařství. Především ale budou vyhlášeni vítězové ve třech soutěžních kategoriích a absolutní vítěz Vinozoom Vinařství roku 2021. Slavnostní vyhlášení bude tradičně moderovat pan Marek Eben. Soutěž pořádá Svaz vinařů České republiky společně s Národním vinařským centrem, za podpory Vinařského fondu a Jihomoravského kraje.

Vítězi titulu se v minulosti stala vinařství Škrobák, Víno J. Stávek, Vinselekt Michlovský, Bohemia Sekt, Hana Mádlová, Znovín Znojmo, Château Valtice – Vinné sklepy Valtice, Zámecké vinařství Bzenec, Vican rodinné vinařství a dvakrát vinařství Sonberk. Více informací na www.vinarstviroku.cz.

Důležité termíny

15. října 2021 – ukončení možností přihlášení a nominace
18.–31. října 2021 – hlasování poroty – výběr devíti finalistů
28.–30. listopadu 2021 – hodnocení finalistů odbornou komisí
27. ledna 2022 – slavnostní vyhlášení vítězů moderované Markem Ebenem

Organizátor si vyhrazuje právo učinit změny v termínech a charakteru programu v závislosti na epidemiologické situaci a souvisejících opatřeních.

Ocenění Vinařství roku 2020 putuje na Sonberk

Proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Vinařství roku 2019

V soutěži Vinařství roku 2018 zvítězilo Víno Škrobák

foto: Svazu vinařů České republiky

Ověřeno MonsterInsights