Salon vín České republiky ve Valticích a Suchá vína online

Salon vín České republiky ve Valticích a Suchá vína online

Salon vín České republiky připravil pro letošní podzim další zpestření expozice. Je všeobecně známo, že vedle stovky oceněných vín poskytuje Salon prostor i pro další tematické mikrovýstavy. V minulosti tu bylo možno ochutnat vína růžová, autentická nebo třeba ta, kterým postup do Salonu unikl jen o pár desetin bodu. Aktuálně zde startuje přehlídka vín ze soutěže Suchá vína online.

Od 26. září 2018 až do konce letošní sezony (15. prosince) je možno v expozici Salonu vín ochutnat celkem 6 vín ze soutěže Suchá vína online. Tu pořádá Unie enologů České republiky, z.s. O soutěži suchých vín nebylo doposud příliš slyšet. A tak je jistě fajn mít možnost ochutnat vína, která bodují v takto specifickém konkurzu.

Cílem soutěže Suchá vína online je vytvořit systém plovoucího výběru 100 nejlepších vín, zaměřeného na důsledné hodnocení organoleptických a analytických parametrů, kondičního stavu vína, potenciálu vývoje zrání včetně oenogastronomické kombinovatelnosti.

Definice poměrně krkolomná, ale výstižná. Poněkud lidštěji zní definice poslání soutěže. Je jím návrat moravského vinařství ke komplexním suchým bílým i červeným vínům plně srovnatelným s velkými víny Evropy a celého světa. Hodnocení probíhá čtyřikrát ročně. Na webových stránkách soutěže je k dnešnímu dni zveřejněno zatím 83 úspěšných vín.

Vína doplněná nově do expozice Salonu lze ochutnat zdarma v rámci volné degustace a je možné si je i zakoupit.

zdroj/foto: Národní vinařské centrum

Ověřeno MonsterInsights