Ryzlink z vinařství Marcus nejlepším vínem východní Evropy

Ryzlink z vinařství Marcus nejlepším vínem východní Evropy

Na 9. ročníku soutěže Hong Kong International Wine & Spirit Competition uspělo 18 moravských a českých vín. Největší úspěch sklidil Ryzlink rýnský 2008 pozdní sběr z vinařství Marcus. Získal zlatou medaili a stal se nejlepším vínem východní Evropy.

V konkurenci vín z celého světa moravští a čeští vinaři získali 1 zlatou, 5 stříbrných a 12 bronzových medailí. Velmi se dařilo našim šumivým vínům z Bohemia Sekt s.r.o, která získala 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Dále také odrůdám jako je Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský, které získaly 7 medailí (1 zlatou, 3 stříbrné a 3 bronzové).

V Asii roste obchod s nejlepším vínem

Ing. Pavel Krška
Pavel Krška

„Asie již dávno není z hlediska vinařství jen exotickou destinací. Jak roste životní úroveň místních obyvatel, kteří začínají mohutně nakupovat západní zboží, tak roste atraktivita asijských zemí také z obchodního hlediska. Stejně tak vzniklo v Asii několik prestižních soutěží vín, které se řadí ke k nejlepší světové úrovni,“ komentoval další pozitivní rozměr úspěchu na Hong Kong International Wine & Spirit Competition Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra, které účast našich vín organizačně zajišťovalo.

Letošní ročník prestižní soutěže probíhal pod záštitou nejvlivnějších osob z asijského a mezinárodního vinařského průmyslu. Členy odborné poroty byli 4 Masters of Wine z Japonska, Singapuru, Indie a Hong Kongu. Stejně tak další odborníci z řad sommelierů, dovozců, kritiků a novinářů. Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond.

zdroj/foto: Národní vinařské centrum, hkiwsc.com

Ověřeno MonsterInsights