Ryzlink vlašský je šampionem Salonu vín pro rok 2018!

Ryzlink vlašský je šampionem Salonu vín pro rok 2018!

Šampionem Salonu vín pro rok 2018 se stal Ryzlink vlašský 2016 pozdní sběr s původem hroznů v oblasti Morava, podoblasti mikulovské, obci Klentnice, z viniční tratě Bavorsko od producenta NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s. z Drnholce. Zástupci Národního vinařského centra, Svazu vinařů České republiky a hodnotící komise toto vyhlásili dnes, 7. prosince, ve Valticích po skončení hodnocení vín pro nadcházející ročních Salonu vín – národní soutěže vín 2018, nejvyšší a největší soutěže vín v České republice.

Šampion Salonu vín – národní soutěže vín 2018 uspěl v konkurenci 2 020 moravských a českých vín přihlášených do soutěže. Nejprve postoupil z nominačního kola Národní soutěže vín – vinařské oblasti Morava / mikulovské vinařské podoblasti do prvního kola a dále do druhého finálového kola Salonu vín – národní soutěže vín 2018, které proběhlo 7. prosince ve Valticích. Odborná porota jej v konkurenci dvou set finalistů soutěže vyhodnotila jako absolutního vítěze. Šampion se stal zároveň vítězem kategorie A – bílá vína do 12 g/l zbytkového cukru.

„Jedná se o naši novou vinici v obci Klentnice na Pálavě. Trať Bavorsko je v nadmořské výšce 360–390 m. n. m. Patří mezi jednu z našich nejvýše položených vinic, díky čemuž má nezaměnitelné terrioir. Jedná se o typický pálavský ryzlink vlašský s medovo-grepovou aromatikou i chutí.“ komentuje vítězné víno Ing. Petr Ptáček, ředitel NOVÉHO VINAŘSTVÍ, a.s.

Ryzlink vlašský očima porotců

Ryzlink vlašský 2016, pozdní sběr z NOVÉHO VINAŘSTVÍ

„Tento Ryzlink vlašský zvítězil ve finální subkomisi pro výběr šampiona poměrně přesvědčivě. Všechna vína v hodnocení finální subkomise byla opravdu špičková a o to cennější je titul „šampion“ pro toto víno“, komentuje Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které soutěž organizuje a doplňuje: „Letos získalo titul Zlatá medaile Salonu vín ČR pro rok 2018 celkem 59 vinařských firem, což je absolutní rekord a svědčí to o tom, že počet našich vinařství, které dosahují špičkové úrovně, se stále rozšiřuje“.

Slavnostní vyhlášení kompletního složení Salonu vín 2018, vítězů jednotlivých kategorií a nejlepší kolekce proběhne 26. ledna ve Valticích. Nová kolekce Salonu vín 2018 bude pro veřejnost otevřena opět od soboty 27. ledna 2017. Stávající degustační expozice Salonu vín ČR 2017 bude otevřena do 16. prosince 2017; poté bude expozice uzavřena a bude probíhat její příprava na znovuotevření.

Celoročně je zde prezentováno 100 nejlepších vín s oceněním „Zlatá medaile Salonu vín“. Mimo to jsou formou krátkodobých prezentací představovány vín s oceněním „Stříbrná medaile Salonu vín“, vína oceněná na zahraničních soutěžích, mladá růžová vína atd. Součástí expozice je také Síň slávy vinařství ČR.

Tradice a význam soutěže

Salon vín – národní soutěž vín ČR je nejvyšší soutěží vín v ČR. Pořádá ji Národní vinařské centrum, o.p.s., a jako jediná soutěž vín u nás má oficiální garanci profesní svazové organizace – Svazu vinařů ČR. Ročník 2018 bude již 18. ročníkem. Záštitu nad celou soutěží přebral prezident České republiky Ing. Miloš Zeman, hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka

 

Ověřeno MonsterInsights