Rakouské víno sponzorem mistrovství světa sommelierů

Rakouské víno sponzorem mistrovství světa sommelierů

Rakouské víno je v příštím roce platinovým sponzorem mistrovství světa sommelierů Association de la Sommellerie Internationale (A.S.I.). Sommelier World Championship 2019 proběhne od 11. do 15. března v belgických Antverpách.

Rakouská rada pro marketing vína (AWMB) bude spolu s organizací Inter-Rhône uvedena jako platinový sponzor mistrovství světa sommelierů v roce 2019. V průběhu soutěže budou prezentována rakouská vína ze všech vinařských regionů. Doprovodí všechny oficiální obědy i večeře a na závěr každého dne budou k dispozici ve speciálním „bar des sommeliers“. A stejně tak budou součástí dvou master class pro sommeliery a obchodníky. Pět dní budou mít rakouská vína možnost oslnit nejlepší sommeliery světa a mezinárodní vinařské žurnalisty, což jistě zvýší zájem o malou vinařskou zemi velkých vín. Good job, Österreich Wein Marketing!

Návrat do Belgie po padesáti letech

V roce 1969 právě založená Association de la Sommellerie Internationale uspořádala v Bruselu první soutěž Concours de Meilleur Sommelier du Monde. Nyní, o padesát let později, se mistrovství světa vrátí do Belgie, kde bude udělen titul „A.S.I. Nejlepší sommelier světa“.

Velký zájem médií o mistrovství světa sommelierů

O titul bude soutěžit šedesát pět celosvětově nejlepších sommelierů. Vědomostní testy a slepé degustace budou součástí mistrovství, stejně jako vinný servis či průzkum povědomí o mezinárodním trhu s vínem. Tři finalisté budou muset prokázat své schopnosti 15. března před asi dvěma tisíci účastníků. Očekávaný zájem médií je obrovský: mistrovství se zúčastní více než 150 mezinárodních novinářů. Navíc bude finální kolo soutěže vysíláno živě přes internet.

zdroj: Austrian Wine Marketing Board

Ověřeno MonsterInsights