První letošní vína jdou již do prodeje

První letošní vína jdou již do prodeje

První letošní vína zamířila ke svým zákazníkům. Nesou známku Mladé 2021 a jsou pravděpodobně úplně prvními víny komerčních vinařů z letošního ročníku v prodeji. Na „svědomí“ je mají vinaři z Annovino Lednice.

Milovníci moravských vín nemusejí čekat ještě několik týdnů na Svatomartinská vína. Vinaři z Annovino Lednice připravili první letošní vína s předstihem. Ve středu 13. října se stočila a míří za svými zákazníky do celé České republiky. Produkovat takto brzká vína umožnily moderní technologie vinařství.

Roman Žďárský
Roman Žďárský

„Letošní rok pro nás nebyl z hlediska počasí ideální. Ale i tak se můžeme těšit na další unikátní ročník. Je to rok návratu ke klasickému výrazu moravských vín. Vína budou svěží, ovocitá a se živou kyselinou. Pro naše zákazníky jsme přichystali ovocnou Mullerku ve spojení s výraznou Chardonkou a voňavý Muškát moravský“ sdělil Ing. Roman Žďárský, jednatel Annovino Lednice.

 

 

Vinařství je zhruba ve dvou třetinách vinobraní, na vinohradech ještě dozrávají například hrozny Pálavy či Ryzlinku vlašského. Hrozny mají letos i díky příznivému počasí v září a říjnu lepší kvalitu než v loňském roce. Loňská vína získala na prestižních výstavách doma i v zahraničí 6 velkých zlatých medailí a dalších 26 zlatých medailí. Kvalita vína by letos měla být i díky technologii řízeného kvašení s individuálním přístupem k jednotlivým šaržím hroznů a vína na ještě vyšší úrovni než loni. Očekává se převaha přívlastkových vín.

První letošní vína nesou známku „Mladé“

Mladé je ochranná známka společnosti Annovino Lednice. Představuje první vína nového ročníku, elegantní, svěží, hravá. Na rozdíl od Svatomartinských vín mohou být polosuchá, což vyhovuje některým zákazníkům.

Müller Thurgau - Chardonnay Mladé 2021
Müller Thurgau – Chardonnay Mladé 2021 moravské zemské víno, bílé, polosuché

 

Muškát moravský Mladé 2021
Muškát moravský Mladé 2021 moravské zemské víno, bílé, polosuché

Annovino Lednice

Rodinné vinařství sídlí ve městě Lednice v Lednicko-valtickém areálu. Zpracovává hrozny z unikátního terroir s vápencovým podložím tvořeným zkamenělinami prehistorických moří. Vína jsou šťavnatá, ovocitá a s příjemnou mineralitou, oceňovaná na tuzemských i zahraničních soutěžích. Vinařství s titulem Champion TOP Vinařský cíl České republiky zve k prohlídkám, ochutnávkám a piknikům v areálu vinařství se stylovou pergolou a zahradou Amonit, přístavem na romantické Zámecké Dyji a Stellplatzem pro karavany.

Originální budova vinařství je největší stavbou u nás postavenou ze zkamenělin mušličkového vápence z pradávných moří. Část těchto kamenů pochází přímo z vinohradů. Dalším českým rekordem je stylový nábytek ze dřeva starých sudů. Raritou jsou tzv. Ledničtí dřevění koníci – pro radost malých i velkých návštěvníků. Ve vinotéce je k vidění také vinařská expozice a sbírka zkamenělin, která vznikla ve spolupráci s regionálním muzeem Mikulov.

Ověřeno MonsterInsights