Proběhlo první kolo hodnocení Svatomartinských vín 2018

Svatomartinská vína, první kolo hodnocení, Letošní Svatomartinská vína

Odborná komise absolvovala ve Valticích první kolo hodnocení vín usilujících o možnost používat letos známku Svatomartinské. Kvalitativní požadavky v prvním kole splnilo 269 vín, tedy 88,5 % přihlášených. Vysoké procento úspěšných potvrzuje předpoklady vinařů, že letošní mimořádně teplý a slunečný ročník nabídne velmi kvalitní vína. Podle předběžných odhadů na trh letos zamíří přes 2 200 000 Svatomartinských vín.

Svatomartinské 2018 logo

V prvním kole odborná porota hodnotila 304 vzorků vín ze 73 vinařství. Přesný počet letošních Svatomartinských vín a úspěšných vinařství ale budeme znát až po 31. 10., kdy proběhne druhé kolo hodnocení. Na základě zkušeností z minulých ročníků lze očekávat, že se do druhého kola hodnocení přihlásí ještě dalších 120 až 150 vzorků z cca 25 vinařství.

První kolo hodnocení naznačilo vysokou kvalitu ročníku 2018

Přestože hodnocení ještě není u konce, lze již nyní říct, že na letošní Svatomartinská vína se mohou zákazníci těšit. Kvalita vín bude vysoká, a to i díky tomu, že měli vinaři o téměř 4 týdny delší čas na výrobu vín.

„Všechna letošní vína odrůd Müller Thurgau, Muškát moravský a Veltlínské červené rané vykazovaly vysokou kvalitu. Byly příjemně ovocné, s tóny po broskvích, banánech, s decentní kyselinkou. Vína působí vyzráleji, s mnohdy medovým podtónem oproti minulým ročníkům. Růžová vína byla nádherně ovocná, s tóny po třešních a švestkách. Červená vína měla intenzivní barvu, jemnou tříslovinu a mladou svěžest,“ potvrzuje první dojmy z letošních vín Ing. Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra, který hodnocení zajišťoval.

Značka „Svatomartinské“ byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je jejím vlastníkem Vinařský fond. Ten v letošním roce již počtrnácté organizuje propagaci těchto vín pod jednotným logem.

[jaw_cta button_text=“Více zde“ link=“https://www.hledamvino.cz/svatomartinske-vino/“ target=“_blank“ cta_button_possition=“right“ color=“#434343″ text_color=“#ffffff“ cta_button_bg_color=“#009de0″ cta_button_font_color=“#ffffff“ cta_button_size=“btn-lg“ ]

Podrobněji o Svatomartinských vínech
v tomto článku

[/jaw_cta][jaw_clear]

 

Ověřeno MonsterInsights