Pálava na titulní straně francouzské knihy o cestě za vínem

Pálava na titulní straně francouzské knihy o cestě za vínem

Pálava se stala tváří francouzské knihy Wine Explorers o cestě kolem vinařského světa. Právě dnes bude v Paříži veřejnosti představena kniha francouzského milovníka vína a cestovatele Jean-Baptiste Ancelota. Autor několik let jezdil po světě a různých vinařstvích, aby zjistil, kde k vínu jak přistupují a jaká jsou ta nejlepší. Výsledkem je právě nová kniha, kde je celá kapitola o moravském vinařství. Moravská dominanta Pálava se dokonce dostala na titulní stranu knihy.

Jean-Baptiste Ancelot na celém projektu i s jeho přípravou pracoval jedenáct let. Za 1500 dní cest nakonec navštívil 88 zemí světa, asi 500 vinařství a ochutnal přibližně 5000 vín. Jeho kniha má nejen francouzským patriotům ukázat, že i jinde se vyrábí vína ve skvělé kvalitě. Sám Ancelot zároveň počítá s tím, že bude vybrané produkty do své domoviny importovat.

Titulní stranu knihy tvoří fotografie výhledu na Pálavu pořízenou mezi vinohrady v Popicích. Zde navštívil vinařství Gotberg a Sonberk. Během své čtyřdenní cesty za moravskými víny toho ale stihl mnohem více a zpět se vrátil očividně ohromen jak samotnými víny, tak jedinečnou krajinou, kde vznikají.

„Obecně si myslím, že jihomoravská vína mají velký potenciál. Titulní snímek jsme vybírali já, moje žena a nakladatel a shodli jsme se jednomyslně,“ podotknul Jean-Baptiste Ancelot, který měl na výběr deset snímků.

Wine Explorers, kniha francouzského autora Jean-Baptiste Ancelota
Wine Explorers, kniha francouzského autora Jean-Baptiste Ancelota

Slavnostní představení francouzské knihy Wine Explorers

Jen několik kroků od Vítězného oblouku a Eiffelovy věže bude kniha slavnostně představena ve středu 18. září. Na místě se bude prezentovat 15 vinařství z 15 zemí tak, aby ani jedna nebyla zastoupena dvakrát. České a moravské vinařství bude reprezentovat vinařství Sonberk, konkrétně jeho cuvée Sémillon/Sauvignon ročník 2016.

„Jean-Baptiste vybral právě toto, protože bylo jeho chutím blízké, jedná se o bílé víno zrající v dubových sudech. Obě odrůdy v cuvée navíc pochází z Francie a v moravském podání ho opravdu zaujaly. Pálava je dominantou Moravy a nyní se dostane do celosvětového povědomí. Čekáme spoustu turistů, kteří se určitě zastaví nejen u nás,“ okomentovala Dagmar Fialová, marketingová ředitelka vinařství Sonberk.

K významnosti projektu přispívá také fakt, že jeho kmotrem je Jean Moueix, majitel věhlasného Château Pétrus z francouzské oblasti Bordeaux, který napsal také předmluvu knihy. Středeční prezentace se týká francouzské verze publikace. V angličtině by kniha měla vyjít v první polovině roku 2020.

Ověřeno MonsterInsights