Ohlédnutí: video z Festivalu vína VOC Znojmo 2019

Festival vína VOC Znojmo 2019 trhl návštěvnický rekord, video z festivalu

Video z Festivalu vína VOC Znojmo nabízí ohlédnutí za 11. ročníkem akce. Festival, který 8. května přivítal rekordních 9 900 lidí, je už sice minulostí. Můžeme se ale podívat, že město bylo zaplněné po celý den, všichni se dobře bavili a vína návštěvníků chutnala.

Milovníci kvalitního vína, dobré hudby a lahodné gastronomie zaplnili nejen Horní náměstí, kde probíhal hlavní program, ale i přilehlé odrůdové ulice – Sauvignonovou ulici, Ryzlinkový trh a Veltlínské náměstí. Z programu jsme mohli slyšet folklórní soubor Ženičky a Klebetnice, Lakomou Bárku, balkánský temperament v podání Shum Davar nebo Objev roku 2019 – děvčata z Vesny.

Fotogalerie a podrobnosti k Festivalu vína VOC Znojmo 2019 je v tomto článku.

V rámci festivalu se nabízelo 81 vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené od 17 vinařů VOC Znojmo. Vypilo se celkem 5 270 lahví, tedy 79 000 degustačních vzorků. Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu a města Znojma. Další ročník se koná 8. května 2020.

Video z Festivalu vína VOC Znojmo

Video z Festivalu vína VOC Znojmo 2019 pochází z dílny společnosti VideoBrothers. Ke zhlédnutí je na www.youtube.com/znojmotv nebo na webu www.vocznojmo.cz v záložce Festival vína VOC Znojmo. Přímý odkaz na video je zde: https://youtu.be/ZeBu6yWHWHc.

O VOC Znojmo

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Právě díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době dvacet vinařství.

foto: VOC Znojmo/Izzy Cooper

Ověřeno MonsterInsights