Oenoforum 2018: konference a soutěž v jednom

Oenoforum 2018

Dvanáctý ročník prestižní soutěže Oenoforum 2018 – Czech International Wine Competition se uskuteční 20. až 22. června v Brně. Jedná se o jedinou světovou soutěž vín u nás pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži). Její součástí je i konference, na níž proběhnou přednášky předních odborníků ve vinařství.

Oenoforum začíná ve středu 20. června mezinárodní vinařskou konferencí v brněnském kampusu. Zazní tu přednášky postavené na praktických příkladech a degustaci diskutovaných vín. Tématem konference jsou i letos Praktické příklady enologických cest k velkým vínům. Ročníkové téma pak víno a kyslík. Hlavní přednášku povede Hervé Romat, enolog z Bordeaux, který tématu Víno a kyslík věnuje dva přednáškové bloky. Navazovat budou dva vinaři ze sousedních zemí, Harald Scheiblhofer z Burgenlandu v Rakousku a Vladimír Mrva z Malokarpatské vinařské oblasti na Slovensku. Kapacita konference je omezena na 100 účastníků.

Soutěž Oenoforum 2018

Samotná soutěž Oenoforum – Czech International Wine Competition proběhne 21. a 22. června ve Vile Stiassni, Jejím pořadatelem je Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Unií enologů České republiky a Národním vinařským centrem. Soutěž je otevřena všem výrobcům i prodejcům vín. Odrůdy Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon a roční vína budou navíc oceněny v samostatné kategorii zvláštní cenou. Vzorky je možné přihlásit do 1. 6. 2018. Sběrné místo zájemci najdou v BS vinařských potřebách ve Velkých Bílovicích nebo v Pezinoku ve Víno Matyšák.

Více o soutěži a konferenci Oenoforum na www.oenoforum.cz.

zdroj: Svaz vinařů České republiky