O titul Sommeliera Moravy budou bojovat studenti i profesionálové

Soutěž o titul Sommeliera Moravy se blíží

Již 7. ročník soutěže o titul Sommeliera Moravy proběhne ve dnech 20. a 21. listopadu v Louckém klášteře v královském městě Znojmě. Soutěží se nejen v tradiční kategorii Junior, ale i v kategorii Profesionál. Soutěž se zaměřením na gastronomii, víno, vinařství a vinohradnictví České republiky tak nabídne zajímavé klání nejen mezi začínajícími sommeliery, ale i mezi profesionály.

Kategorie Junior (do 21 let) je určena studentům a absolventům škol se zaměřením na gastronomii, hotelnictví a turismus z celé České republiky. Dále je otevřená pracujícím v gastronomii, vinařství a obchodu s vínem. Akce je přístupná i pro soutěžící ze Slovenska nebo Rakouska. Kategorie Profesionál (od 21 let) je pak zaměřena na sommeliery, kteří tuto profesi vykonávají aktivně.

„Kromě prestiže si výherci odnesou poukazy na odběr vína v hodnotě 5 000 Kč, 3 000 Kč a 2 000 Kč. Vítěz juniorské kategorie navíc získá pro svou školu členství v Asociaci sommelierů ČR na rok 2020; díky němuž budou mít nárok na účast na akcích pořádaných Asociací sommelierů, příp. na vybraných akcích pořádaných jejími partnery. Nárok budou mít na účast na celkem 10 akcích,“ upřesňuje ředitel soutěže František Koudela.

O titul Sommeliera Moravy 2019

Soutěž se koná ve dnech 20. a 21. listopadu 2019 v Louckém klášteře ve Znojmě. Podrobný program pro soutěžící je k nalezení na webu soutěže. Součástí programu jsou nejen zajímavé přednášky o historii vinařství nebo o sudech a metodě barikování, o roli médií a marketingu ve světě vína, ale i exkurze Louckého kláštera a Znovínu Znojmo.

„Je to již 6 let co byla založena soutěž Junior Sommelier Moravy a tento projekt nyní posouváme dál; a to vzdělávacím kurzem Junior certifikát sommeliera. Náš spolek tím naplňuje svůj účel, kterým je vzdělávání, studium, výuka a popularizace sommelierské činnosti v ČR i v zahraničí. Navíc již 17 let úspěšně realizujeme Certifikát Sommeliera pro profesionály. Nyní jsme rozšířili nabídku o kurz pro juniory,“ připomíná Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR, který patří mezi lektory kurzu.

Soutěž Sommelier Moravy se koná za podpory Vinařského fondu, města Znojma a pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana. Garantem soutěže a hlavním organizátorem je Asociace sommelierů České republiky, spoluorganizátorem je spolek VOC Znojmo. Mediálními partnery jsou časopis Sommelier a časopis Wine & Degustation. Partnery soutěže jsou: Svaz vinařů České republiky, Hotel Galant Mikulov, Merlot d’Or, Bacchus, Vinařství Dvořáček LTM, Penzion Krásný sklep Nový Šaldorf a Pulltex.

Přihlášky do soutěže se podávají přes www.sommeliermoravy.cz/prihlaska. Diváci či zájemce o přednášky se můžou registrovat přes info@sommeliermoravy.cz.