Nová soutěž: Víno Jihomoravského kraje

Nová soutěž - Víno Jihomoravského kraje

I když soutěží vín je celá řada, našel se prostor pro jednu novou: soutěž Víno Jihomoravského kraje 2017. Tu vyhlásil Krajský úřad Jihomoravského kraje a probíhá ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů České republiky. Hlavním cílem soutěže je propagace jihomoravských vín. Nejlepší krajská vína budou reprezentovat region jižní Moravy při oficiálních akcích.

Ucházet se o titul Víno Jihomoravského kraje 2017 mohou vína vyrobená z hroznů révy vinné, které mají původ ve vinicích na území Jihomoravského kraje, kde také proběhlo jejich zpracování. Každý výrobce může přihlásit pouze dvě vína ze své produkce, a to v případě, že garantuje dodání 800 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u bílých vín a 500 lahví o objemu 0,75 l od jednoho druhu u červených vín.

Statut soutěže Víno Jihomoravského kraje

Dle statutu soutěže je možno přihlásit vína v kategoriích a odrůdách:

 

Hodnoticí odbornou komisi sestaví Jihomoravský kraj z řad vinařských odborníků. Jedním ze členů laické komise bude i hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. „Vybraná vína získají certifikát Víno Jihomoravského kraje 2017 a budeme je následující rok využívat k prezentačním účelům Jihomoravského kraje nejen u nás, ale zejména při zahraničních cestách. Jihomoravská vína jsou bezesporu na špičce toho, čím se může náš region pochlubit,“ řekl hejtman Šimek.

Do soutěže je možné se přihlásit prostřednictvím elektronické přihlášky na webové adrese www.elwis.cz, kde jsou rovněž uvedeny podrobnější informace. Soutěž byla již zahájena a přihlašovat se lze do 25. září 2017 do 16:00. Hodnocení vín proběhne dne 6. října 2017 v nedávno otevřené budově „Centrum Excelence“ ve Valticích.

foto: shutterstock

Ověřeno MonsterInsights