Nová příležitost pro vinaře i investory

Nová příležitost pro vinaře i investory

Projekt Volarik Wine Investment je novou příležitostí pro vinaře i investory. Cílem je nákup perspektivních vinařství a vinic. Za vším stojí společnost Volarik Capital, která staví na rodinné tradici Volaříků. Tu založil Miroslav Volařík, jehož vína patří k často oceňovaným a jehož vinařství bylo nedávno jmenováno Vinařem roku 2018.

Mladý Mike Volařík, syn Miroslava Volaříka, ctí a pokračuje v rodinné tradici. Je předsedou správní rady investiční společnosti Volarik Capital. A nyní chce investovat do tradičních vinařství, ale také do vinic a rozšířit tak své portfolio podnikání.

„Naše rodina se zabývá pěstováním révy a následně pak výrobou vína již mnoho let. A to byl další krok k tomu, abychom se začali zajímat i o další vinařství, která jsou z různých důvodu nabízená k prodeji, a to jak v Česku, tak na Slovensku i Rakousku. Vzhledem k našim zkušenostem je logickým krokem kupovat další značky a využít synergii a zázemí finanční skupiny,“ říká Mike Volařík.

Nová příležitost pro vinaře i investory

Jde například o vinařství, která nemají z různých důvodů právoplatného dědice nebo mají majitelé finanční problémy. Někdy se také spolumajitelé nemohou shodnout a rádi podnik prodají. „Především se chceme zaměřovat na akvizici vinařství, která mají etablovanou značku, svoji klientelu a svůj schopný tým lidí. Důležité také je, aby vinařství mělo zdravou ekonomiku. Naším cílem je tuto značku dále zvelebovat, posunovat a pokračovat v její  tradici,“ vysvětluje Volařík.

Každé vinařství, které se tímto způsobem dostane do Volarik Wine Investment poté získá svého manažera, který jej řídí. Společnost se tak o něj postará jako o vlastní rodinné vinařství.

V současné době se projekt soustředí především na malá a středně velká vinařství. „V každé firmě se může stát, že dojde k určitým špatným manažerským rozhodnutím a firma se dostane do složitější situace. Může zvolit nevhodný úvěr, dosadit nekvalifikovaný personál na klíčové funkce nebo je personál jen vyhořelý a nedává práci to, co je potřeba. To vše se dá napravit a časem uzdravit. A to je pro nás zajímavý projekt, kterého se rádi ujmeme,“ dodal předseda správní rady.

zdroj: Volarik Capital

Ověřeno MonsterInsights