Nicolas Jaeger z vinařství Alfred Gratien sklepmistrem roku

Nicolas Jaeger z vinařství Alfred Gratien sklepmistrem roku

Prestižní soutěž Les Trophées Champenois 2018, kterou každoročně pořádá časopis Bulles & Millésimes, již zná své vítěze. V letošním roce si ocenění odneslo celkem deset nominovaných. Cenu sklepmistra roku převzal Nicolas Jaeger z šampaňského domu Alfred Gratien. Trofeje byly uděleny během slavnostní ceremonie na radnici v Épernay.

Cílem soutěže Les Trophées Champenois je odměnit odborníky, kteří významně přispívají k výrobě toho nejlepšího šampaňského. Nominanti jsou vybráni skupinou novinářů a specialistů z oboru. Svým hlasováním se na výběru vítěze může podílet také široká veřejnost.

Nicolas Jaeger byl oceněn titulem „sklepmistr roku“ za svůj přínos k budování pozitivního obrazu šampaňského.  Ocenění získal zejména díky hlasům z řad široké veřejnosti na stránkách Trophées Champenois a internetové stránce časopisu Bulles & Millésimes. Jaeger byl v loňském roce zvolen také vinařem roku v prestižním průvodci Hachette des Vins, který je každoročně sestavován jedním z největších světových vydavatelství Hachette.

Nicolas Jaeger z šampaňského domu Alfred Gratien byl oceněn jako sklepmistr roku
Nicolas Jaeger z šampaňského domu Alfred Gratien byl oceněn jako sklepmistr roku v soutěži Les Trophées Champenois 2018

Vinařství Alfred Gratien

Rodina Jaegerů působí ve vinařství Alfred Gratien ve městě Épernay již více než sto let. Nicolas Jaeger, stejně jako jeho předkové, spojil svůj život se známým francouzským vinařstvím, které si zakládá na tradičních postupech, využívá k vinifikaci základních vín barikové sudy a nechává šampaňské zrát minimálně čtyři roky.

Známé vinařství, sídlící přímo v srdci regionu Champagne, se v letošním žebříčku TOP 30 nejobdivovanějších značek, který sestavuje Champagne Academy Drinks International, umístilo na 17. místě. Šampaňské Alfred Gratien je oblíbené nejen po celém světě, ale také u nás.

„Jedná se o špičkové šampaňské, které je i v Česku k dispozici například ve formě Brut Classique, Rosé Brut, Cuvée Paradis Brut a Cuvée Paradis Rosé Brut. Vinařství Alfred Gratien je vyrábí výhradně z vín kategorie Premier Cru a Grand Cru,“ vysvětluje Sommelier roku 2018 David Král, trojnásobný vítěz soutěže BOHEMIA SEKT Trophée Sommelier ČR, která se letos konala již po jedenadvacáté.

 

[jaw_panel_box panel_title=“Tip sommeliera Davida Krále:
Alfred Gratien Cuvée Paradis Brut“ message_style=“danger“ ]Alfred Gratien Cuvée Paradis BrutŠampaňské pochází ze severofrancouzského města Épernay. Vyznačuje se světle žlutou barvou a pomalým perlením jemných bublinek. V jeho vůni se snoubí tóny citronové trávy a bílých květů, chuť postupuje přes minerální a mořské aroma k tónům bílého pepře a citronu.

 

Aktuální cena včetně daně 2 299 Kč.[/jaw_panel_box][jaw_clear]

zdroj: Bohemia Sekt

Ověřeno MonsterInsights