Neuvěřitelných 240 medailí a 82 ocenění z AWC Vienna

Slavnostní vyhlášení ve výstavním paláci vídeňské radnice (foto Ulrich Dobiasch, Mezinárodní soutěž AWC Vienna 2020)

Moravští a čeští vinaři uspěli na prestižní světové soutěži AWC Vienna a přivážejí 32 zlatých medailí a neuvěřitelných 208 stříbrných. Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“) získalo dalších 82 moravských a českých vín. Celkem tak naši vinaři získali 322 ocenění. Nejúspěšnější byla společnost Bohemia Sekt s.r.o. se 3 zlatými a 6 stříbrnými medailemi a 2 oceněními dobré kvality.

V letošním roce naši vinaři obstáli v konkurenci 12 615 vín. Ta přihlásilo více než 1 800 producentů ze 40 zemí z celého světa. Všechna vína prošla přísným hodnocením porotců z celého světa. Zlatou medaili získalo víno s více než 90 body, stříbrnou v rozmezí 87–89,9 bodů; na ocenění dobré kvality mohlo dosáhnout víno s 84–86,9 body.

AWC Vienna přeje našim vínům

„Vídeň tradičně našim vínům přeje. Ačkoli jde o soutěž celosvětovou, naladění porotců na vysokou kvalitu a specifika vín středoevropského regionu je na výsledcích patrné. Pomáhá tak dobrému přijímání našich vín i v zemích, které nemají s moravskými víny takovou zkušenost,“ komentoval úspěch vinařů Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra, které účast našich vín ve Vídni organizačně zajišťovalo. Zároveň zasedl v komisi jako jeden z odborných porotců.

Mezi nejúspěšnější vinařství letošního ročníku patřil například Bohemia Sekt s.r.o, Znovín Znojmo a Vinařství Salabka se 3 zlatými medailemi.

Přehled ocenění: AWC Vienna 2017 – výsledky (Česká republika)

Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu. Slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 29. října 2017. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

foto: Ulrich Dobiasch, AWC Vienna

Ověřeno MonsterInsights