Návštěva představitelů evropských vinařských organizací

Návštěva představitelů evropských vinařských organizací

Moravští vinaři čekají v tomto týdnu vzácnou návštěvu z evropských vinařských organizací zastupujících nezávislé vinaře CEVI a FIVI. Budou tak mít příležitost vyměnit si své zkušenosti s kolegy z ostatních evropských zemí.

Návštěva vznikla na základě spolupráce Vinařské asociace a pařížského vedení Vigneron independent, které coby vinařské obchodní sdružení se sídlem v Paříži propaguje a podporuje malé a nezávislé vinaře ve Francii.

„Navázali jsme kontakty na mezinárodních vinařských akcích. Je to nesmírná pocta pro celou vinařskou obec. Do České republiky se sjedou zástupci vinařů z Francie, Itálie a Maďarska,“ říká předseda Vinařské Asociace Josef Valihrach.

Do České republiky tak dorazí delegace nezávislých vinařů z evropských vinařských organizací:

  • Matilde Poggi – Prezidentka FIVI (Federazione Italiana Vignaioli Indipendenti – Italská federace nezávislých vinařů) a vicepresidentka CEVI (Confederation Europeenne des Vignerons Independants – Evropská konfederace nezávislých vinařů),
  • Clara Behr – francouzská tajemnice (CEVI),
  • Lorenzo Cesconi – italský biodynamický vinař, radní FIVI,
  • Rita Babini – italská vinařka, radní FIVI,
  • Marta Wille-Baumkauff – maďarská biodynamická vinařka z Tokaje.

Evropská delegace se nejprve ve středu 21. srpna zúčastní galavečera soutěže Makro Vinař roku 2019 v pražském Paláci Žofín. O den později se hosté přesunou na Moravu, kde navštíví vybraná vinařství a vinice a setkají se s vinaři a budou probírat zkušenosti s fungováním rodinných vinařství v Evropě a možnosti spolupráce.

zdroj: Vinařská asociace

Ověřeno MonsterInsights