Naše vína chutnají ženám, v Monaku berou třetinu všech medailí

Women and Wines of the World International Competition 2018 v Monaku

Naše vína získala 21 ocenění na soutěži Women and Wines of the World International Competition v Monaku. Moravští vinaři si tak odvážejí celou třetinu z 63 vydaných medailí. Zajímavostí soutěže je, že vína vybírají výhradně ženy. Hodnocení 12. ročníku proběhlo 2. a 3. března 2018.

Naši vinaři posbírali celkem 15 diamantových (ekvivalent pro zlatou) a 6 stříbrných medailí. Přičemž označení Diamond Nova (Nova de Diamant) mohla obdržet pouze vína s hodnocením 85 a více bodů; Silver Nova (Nova d’Argent) pak vína hodnocená 80 až 84,9 body.

Úspěch v Monaku

Velký úspěchem byla účast na soutěži pro Vinařství Krist s.r.o. To posbíralo celkem 19 trofejí (2× Diamant Mémorable, 11× Diamant Admirable, 4× Argent Remarquable, 2× Remarquable). Nejvýše byla oceněna vína Sylvánské zelené 2017 pozdní sběr (93 bodů) a Frankovka 2017 výběr z hroznů (91 bodů), která získala cenu Diamant Mémorable. Dvě ocenění Diamant Admirable získalo Vinařství U Kapličky s.r.o. za Rulandské šedé 2017 pozdní sběr a Rulandské bílé 2017 pozdní sběr.

A nebyly by to ženy, kdyby si svou soutěž neupravily tak trochu po svém. Zde je přehled možných ocenění soutěže, kde jsou vedle medailí vínům udělovány také unikátní ceny.

MedaileCenačesky
Nova de DiamantDiamant Inoubliablenezapomenutelné
Diamant Mémorablepamátné
Diamant Admirableobdivuhodné
Nova d’ArgentArgent Remarquablepozoruhodné
Remarquablepozoruhodné

 

Dnes už není žádným překvapením, že se ženy prosazují na předních místech v různých oborech, které bývaly ještě donedávna doménou výhradně mužů. Ve světě vína je ženský prvek ještě cennější, protože ženy mají citlivější senzorické vnímání; mají také jako spotřebitelky specifický vkus. Women and Wines of the World International Competition založila paní Régine Le Coz, která má více než 25 let zkušeností v oblasti vína. Stála mimo jiné u vzniku další známé soutěže růžových vín Mondial du Rosé, kde se našim vinařům také velmi daří.

Vína z Women and Wines of the World budou k dispozici na významné akci World Tasting Room Monaco 2018. Ta proběhne 2. a 3. června 2018. Přehled všech oceněných vín na Women and Wines of the World naleznete zde.

zdroj: Národní vinařské centrum, Women and Wines of the World International Competition

Ověřeno MonsterInsights