Národní soutěž vín Znojemské podoblasti opět ve Znojmě

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti opět ve Znojmě

Po dvou letech se ve vinařském Znojmě opět koná Národní soutěž vín Znojemské podoblasti. V sobotu 8. září jsou všichni srdečně zváni na ochutnávku vín přihlášených do soutěže. V krásných prostorách kláštera Dominikánů na Dolní České, který je jinak veřejnosti nepřístupný, bude možné degustovat více než 200 vín.

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti nabídne opět celou škálu bílých, růžových i červených vín. A budou i sekty! Všechna vystavovaná vína mají původ ve vinicích Znojemské vinařské podoblasti, což je jednou z podmínek soutěže. I když některé vzorky jsou produktem vinařství se sídlem mimo podoblast.

„Vzorky vín jsou rozděleny dle obsahu zbytkového cukru do sedmi kategorií, sekty jsou ve zvláštní, osmé kategorii. Na návštěvníky výstavy čeká opravdu pestrá škála skvělých vín Znojemska,“ říká František Koudela, předseda pořádajícího spolku VOC Znojmo.

Komise degustátorů soutěže, která má za úkol vybrat ta nejlepší vína ze všech přihlášených vín, zasedne 28. srpna. Kolik zlatých, stříbrných a bronzových medailí udělí, bude jasné až po hodnocení. Jedno je ale teď jisté: ta nejlepší vína postupují do celostátních kol soutěže, kde se utkají o prestižní místa v Salonu vín ČR a o titul absolutního Šampiona.

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti 2018 – veřejná ochutnávka

Výstavu vín bude možné navštívit v sobotu 8. září od 10 do 20 hodin. Vstup je zdarma, degustace probíhá formou placených bločků. K tanci a poslechu hraje Neoveská cimbálová muzika.

Národní soutěž vín Znojemské podoblasti pořádá spolek VOC Znojmo ve spolupráci s Národním vinařským centrem a Svazem vinařů České republiky a za podpory Vinařského fondu. Soutěž je nominační ve smyslu umístění těch nejlepších vín ze Znojemska do celostátní Národní soutěže vín 2018.

O Znojemské vinařské podoblasti

Znojemská podoblast je jednou ze čtyř podoblastí vinařské oblasti Morava, zahrnuje celkem 3 530 hektarů vinic a 91 vinařských obcí. Naše podoblast je vyhlášená především bílými aromatickými víny. Skvělá vína dávají odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, výborná jsou také z odrůd Rulandské bílé, šedé i modré či z Pálavy.

zdroj/foto: VOC Znojmo

Ověřeno MonsterInsights