Moldavské vinařské stezky – 3 důvody proč navštívit Moldavsko

Moldavské vinařské stezky

Moldavsko je proslavené bohatou historií a dlouholetou tradicí pohostinnosti v podobě jídla a vína. Není divu, že je stále oblíbenější turistickou destinací v srdci Evropy. Moldavská národní asociace cestovního ruchu nyní oznámila, že otevírá tři nové moldavské vinařské stezky. Jsou skvělou bránou pro objevování této nepříliš známé destinace.

Moldavské vinařské stezky prochází třemi regiony, které mají zaručené chráněné zeměpisné označení (PGI). Centrální vinařská stezka Codru (Codru PGI Wine Route) představuje největší počet vinic. Zde jsou výjimečná bílá, červená a šumivá vína. Vinařská stezka Trajánův val (The Trajan’s Wall PGI Wine Route) vede z hlavního města Kišiněv na jihozápad. Známá svými červenými odrůdami prochází autonomní oblastí Gagauzie s tureckým vlivem a rozmanitou gastronomií. Vinařská stezka Štěpána Velikého (The Stefan the Great PGI Wine Route), která začíná v Kišiněvu a pokračuje na jihovýchod, představuje neuvěřitelná vína, historické monumenty a nádhernou krajinu.

Moldavské vinařské oblasti
Moldavské vinařské oblasti

[jaw_panel_box panel_title=“Lonely Planet komentuje:“ message_style=“info“ ]„Moldavské vinařské stezky tvoří síť tři stezek, které vedou do historických vinařských regionů Codru, Valul lui Traian a Stefan Voda. Stezky začínají v hlavním městě Kišiněv a slouží jako kulturní a dobrodružné koridory, které mapují festivaly, události a nejzajímavější místa jako penziony, pevnosti, kláštery, přírodní rezervace a archeologické památky. Turistům tato síť poskytne jasný itinerář a zároveň jim ukáže neposkvrněnou autenticitu a neočekávané gurmánské zážitky spojené s více než 5000 lety historie výroby vína a významnou vinařskou produkcí.“

Lonely Planet, 2020[/jaw_panel_box][jaw_clear]

Moldavské vinařské stezky

Moldavské vinařské stezky úspěšně navazují na projekt Evropské kulturní stezky révy a vína „Iter Vitis – Les Chemins de la Vigne“. Propaguje je Evropská federace Iter Vitis a v roce 2009 získaly certifikaci „Kulturní stezka Rady Evropy“. Projekt samotný usiluje o zachování biodiverzity vína a chce vyzdvihnout jeho jedinečnost v globalizovaném světě. Moldavská asociace pro cestovní ruch (ANTRIM) v tomto projektu představuje Moldavsko. Chce rozvíjet autentické vinařské zážitky a plány cest zaměřených na víno pro turisty. Vinařské stezky v Moldavsku už zahrnují 7 jedinečných vinařských a gastronomických itinerářů, nezapomenutelné návštěvy 30 vinařství, sklepů a ochutnávkových míst, přístup na 15 vinařských akcí a celou řadu působivých kulturních zážitků.

zdroj: National Inbound Tourism Association of Moldova
foto: Wine of Moldova

Ověřeno MonsterInsights