Mistrovství ČR v řezu révy vinné se letos neuskuteční

15. ročník Mistrovství ČR v řezu révy vinné

Polovina února již tradičně patří odborné soutěži v řezu révy vinné. Letošní již 17. ročník se měl původně konat v pátek 12. února 2021 na Slovácku. Místem konání se měl stát areál vinařství Víno Blatel v Blatnici pod Svatým Antonínkem.

Vinařské klání pořádané Svazem vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby bylo z důvodu špatné epidemiologické situace nakonec zrušeno. Organizace nejvýznamnější tuzemské vinohradnické události byla, stejně jako řada jiných akcí v posledních měsících, zasaženo epidemií COVID-19. Letos poprvé v historii soutěže tak nebudou vinaři měřit svou zručnost a um při řezání révy vinné.

Miloš Balga
Miloš Balga

„I když nás to velmi mrzí, s ohledem na prodloužení nouzového stavu a aktuální vládní opatření, jsme bohužel museli mistrovství zrušit. Až do poslední chvíle organizátoři doufali, že se 17. ročník Memoriálu Jana Hajdy uskuteční,“ uvedl jednatel společnosti BS vinařské potřeby Miloš Balga.

 

Mistrovství ČR v řezu révy vinné

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví. Za 16. ročníku si akce získala velkou oblibu a v posledních letech se jí účastnilo pravidelně kolem osmdesáti soutěžících.

Mistrovství České republiky v řezu révy 2020 – výsledky

Mistrovství České republiky v řezu révy 2019 – výsledky

Mistrovství České republiky v řezu révy 2018 – výsledky

foto: wineofczechrepublic.cz

Ověřeno MonsterInsights