Mistrovství České republiky v řezu révy vinné 2018

Mistrovství České republiky v řezu révy vinné 2018

V pátek 23. února 2018 se uskuteční již 14. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné. Vinařské klání tentokrát hostí Dolní Dunajovice. Nejvýznamnější vinohradnická událost roku nabízí vinařům stejně jako v předchozích letech příležitost předvést odborné porotě svoji zručnost.

„Nejlepší řezači zde musí ukázat své umění a praktické zkušenosti. Porota následně posuzuje kvalitu a čistotu řezu. Rychlost v tomto případě není rozhodujícím, ale pouze doplňkovým kritériem,“ uvádí Miloš Balga, jednatel společnosti BS Vinařské potřeby, která je organizátorem mistrovství.

Kategorie Mistrovství České republiky v řezu révy vinné

Soutěžit se opět bude ve dvou kategoriích; JUNIOR (žáci a studenti odborných škol a mládež do 21 let včetně) a ELITE (soutěžící starší 21 let). Ve speciální soutěžní kategorii potom budou zvlášť oceněny za své výkony i soutěžící ženy.

Stříhat se bude dvanáct let stará vinice vinařství Vinofrukt osazená odrůdou rulandské šedé. V areálu vinařství bude v průběhu celého dne připravený pro vinaře i diváky bohatý doprovodný program. Jeho součástí budou i odborné přednášky a prezentace techniky a produktů pro vinaře.

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné. Nyní má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví.

zdroj/foto: wineofczechrepublic.cz

Ověřeno MonsterInsights