Mezinárodní soutěž vín Oenoforum 2020 proběhne ve Valticích

Oenoforum 2020

14. ročník mezinárodní soutěže vín Oenoforum 2020 proběhne 21. a 22. srpna. Do Centra Excelence ve Valticích se proto sjela špičková vína z celého světa. A s nimi tuzemští i zahraniční degustátoři, aby vybrali vítěze.

Oenoforum je prestižní mezinárodní soutěž, která svou profesionalitou a vysokými nároky plní odborné světové parametry. Vinařům, obchodníkům i konzumentům přináší jedinečnou příležitost porovnání širokého spektra světových vín s moravskou a českou produkcí.

Martin Půček
Martin Půček

„Letošního ročníku Oenofora se zúčastní na 513 vín z 9 vinařských zemí. Kromě moravských a českých vín tak budou komise hodnotit vína ze Slovenska, Německa, Moldávie, Maďarska, USA, Nového Zélandu a Chile. Největší pozornost také letos připadne odrůdám Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon, které budou v samostatné kategorii oceněny zvláštní cenou,“ prozradil Ing. Martin Půček, výkonný ředitel pořadatelského Svazu vinařů.

 

Nedílnou součástí Oenofora je také odborná konference s mezinárodním zastoupením, jejímž tématem budou Cesty k velkým vínům – „Víno a terroir – význam mikrobiomu vinic“. Letošní ročník je tak trochu inovátorský a poprvé také jako živý online přenos, kdy bude konference přenesena také na další dvě místa – do sídla generálního partnera Vinařský ráj a do Bzence. Kromě výkladu nebude na konferenci chybět ani praktická část, kdy všechny přednášky budou opřeny o tematickou degustaci. Hlavní přednášku povede Andreas Wickhoff z Rakouska, držitel titulu Master of Wine. Na jeho přednášku pak naváže uznávaný sommelier Michal Šetka a třetím přednášejícím je Miloš Michlovský z Unie enologů.

Oenoforum 2020

Oenoforum – Czech International Wine Competition přináší jedinečnou příležitost porovnání širokého spektra světových vín s moravskou a českou produkcí. Soutěž splňuje nejpřísnější požadavky na úroveň hodnocení a profesionální organizaci, a proto i letos proběhne pod patronátem OIV – Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví. Organizátorem a pořadatelem soutěže je Svaz vinařů České republiky. Soutěž podporuje Vinařský fond, Národní vinařské centrum, Jihomoravský kraj a další organizace.

Oenoforum 2019 – výsledky

Oenoforum 2018 – výsledky

Oenoforum 2017 – výsledky

zdroj/foto: Svaz vinařů České republiky

Ověřeno MonsterInsights