Mezinárodní soutěž AWC Vienna ocenila 391 vín z Česka

Slavnostní vyhlášení ve výstavním paláci vídeňské radnice (foto Ulrich Dobiasch, Mezinárodní soutěž AWC Vienna 2020)

Prestižní mezinárodní soutěž AWC Vienna letos nadělila našim vinařům 67 zlatých a 231 stříbrných medailí. Včetně Seal of Approval (Ocenění dobré kvality) získala moravská a česká vinařství úctyhodných 391 ocenění. Jedna z největších soutěží vín na světě se letos konala pošestnácté.

Nejúspěšnější byla společnost Bohemia sekt, která získala 4 zlaté a 6 stříbrných medailí. Dařilo se i firmě Vinicola, která získala 3 zlaté a 9 stříbrných medailí. Úspěšná byla také vinařství Piálek & Jäger, Château Valtice – Vinné sklepy Valtice,Vinařství U Kapličky, Spielberg CZ, Vinařství Volařík, Víno Hruška, Vican rodinné vinařství a Vinné sklepy Lechovice; všichni získali po třech zlatých medailích.

„AWC Vienna je jednou z největších mezinárodních soutěží, která je nám z geografického hlediska velmi blízko. Naše vína na ní tradičně sklízí úspěchy. 391 ocenění z 424 zúčastněných vín z České republiky je skutečně vynikající výsledek a potvrzení, že naši vinaři ve zkoušce kvality opět skvěle obstáli,“ komentoval úspěch vinařů Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra.

AWC Vienna 2019 – zlaté a stříbrné medaile (vína Česká republika) [tabulka, PDF, 398 kB]

 

Mezinárodní soutěž AWC Vienna

V letošním roce naši vinaři obstáli v konkurenci 12 617 vín od 1 756 producentů ze 42 zemí z celého světa. Všechna vína prošla přísným hodnocením porotců z celého světa. Ti udělovali zlatou medaili vínům se ziskem více než 90 bodů a stříbrnou v rozmezí 87–89,9 bodů. Na Seal of Approval, tedy jakýsi ekvivalent bronzové medaile, muselo víno dosáhnout na 84–86,9 bodů.

Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 27. října 2019. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

zdroj: Národní vinařské centrum
foto: Ulrich Dobiasch, AWC Vienna

Ověřeno MonsterInsights