Mapy edice Krajem vína uspěly v soutěži Turistpropag 2019

Mapy edice Krajem vína uspěly v soutěži Turistpropag 2019

Mapy edice Krajem vína obdržely třetí místo v soutěži Turistpropag 2019 v kategorii Mapy měst a regionů. Porota vybírala 3 nejlepší v 15 kategoriích. Celkem soutěžilo 278 kusů přihlášených materiálů.

Turistpropag je soutěžní přehlídkou turisticko-propagačních materiálů v českém jazyce, v jazycích zemí V4 a anglickém jazyce. Probíhá v rámci veletrhu cestovního ruchu Regiony České republiky v Lysé nad Labem. K letošnímu klání se sešla devítičlenná odborná porota sestavená z řad odborníků cestovního ruchu na design, stylistiku, grafiku i „novinařinu“.

V prestižní soutěži, nad níž převzala záštitu ministryně pro místní rozvoj České republiky Klára Dostálová, obdržel Vinařský fond třetí místo v kategorii Mapy měst a regionů za mapy edice Krajem vína.

Edice Krajem vína obsahuje léty prověřenou skladbu tištěných publikací. Stěžejní je Průvodce po vinařské Moravě a Čechách, v něm čtenář nalezne spoustu užitečných informací nejen o cílech vinařské turistiky, ale i tipy na jejich kombinaci s dalšími zajímavostmi dané lokality. Obsahuje také velmi důležitou databázi vinařství, vinných sklepů, vinoték, vinařských ubytování a restaurací. Nedílnou součástí se stal i Kalendář vinařských akcí, v němž je pro rok 2019 na více než 500 ochutnávek, vinobraní, výstav vín, místních koštů a dalších akcí spjatých s vínem.

Diplom Turistpropag 2019 pro Vinařský fond
Diplom Turistpropag 2019 pro Vinařský fond

Mapy edice Krajem vína

Velmi důležitou součástí jsou právě mapy edice Krajem vína. Skládají se jak z map celé jižní Moravy a vinařské oblasti Čechy, tak i podrobnějších map jednotlivých moravských podoblastí. Je zde zmíněna i historie vinařství, přehled nejpěstovanějších odrůd či Moravské vinařské stezky. Také i nejvýznamnější akce v regionu, vinařské a turistické cíle zakreslené v mapách. Nově jsou v mapách podoblastí seznamy zařízení, která jsou držitelem certifikace vinařské turistiky.

„Edice Krajem vína je jedním z pilířů podpory vinařské turistiky na jižní Moravě a v Čechách, kterou financuje Vinařský fond. Edice má za sebou již 11 vydání a stále se těší velké oblibě u spotřebitelů vinařské turistiky na jižní Moravě i ve vinařských Čechách“, neskrýval radost z ocenění ředitel Vinařského fondu pan Jaroslav Machovec.

Edici Krajem vína, vydává a financuje Vinařský fond za spolupráce s Národním vinařským centrem, o.p.s.

Ověřeno MonsterInsights