Léto růžových vín v expozici Salonu vín České republiky

Léto růžových vín v expozici Salonu vín České republiky

Léto růžových vín nabídne letos degustační expozice Salonu vín ve Valticích. Růžová vína získávají v České republice rok od roku právem na větší popularitě. Ideální obdobím pro jejich pití je právě horké léto, kdy lehká ovocná a pikantní vína velice dobře osvěží.

Národní vinařské centrum se rozhodlo přispět k další popularitě růžových vín. A připravilo na letošní léto v expozici Salonu vín 6 vzorků vysoce kvalitních růžových vín. Tím rozšiřuje stávající kolekci stovky nejlepších vín České republiky umístěných v expozici.

Jedná se o vynikající vína moravských vinařů, která uspěla ve velké konkurenci na domácích a zahraničních výstavách. A to například na Grand Prix Vinex, Vinalies Internationales Paris, Mondial du Rosé, Valtické vinné trhy nebo Jarovín Rosé.

Zajímavá je i odrůdová nabídka představovaných vín: Frankovka, Alibernet, Merlot, Cabernet Sauvignon, André nebo cuvée Zweigeltrebe a Rulandské modré.

Vína lze ochutnat v rámci volné degustace nebo je možné je zakoupit v otevírací době expozice Salonu vín v letním období od 12. 6. do 8. 9. 2019.

O Salonu vín detailně v tomto článku.

Salon vín České republiky
Salon vín České republiky

Salon vín České republiky je prestižní ocenění sta nejlepších vín, navazující na Národní soutěž vín v České republice; ta zastřešuje systém nominačních podoblastních soutěží. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.

foto: Národní vinařské centrum

Ověřeno MonsterInsights