Květnový Festival vína VOC Znojmo láká na řadu novinek

Květnový Festival vína VOC Znojmo láká na řadu novinek

Květnový Festival vína VOC Znojmo, ve kterém se snoubí víno, folklor a gastronomie, proběhne letos pojedenácté. Ve středu 8. května budou moci návštěvníci Horního náměstí ve Znojmě ochutnat nově zatříděná vína vinařů VOC Znojmo. Se skleničkou v ruce se budou moci potulovat i v odrůdových ulicích a ti největší šťastlivci si z festivalu odnesou opravdu lákavou cenu – roční vinnou rentu.

Na jaké novinky se letos mohou návštěvníci těšit?

„Jedna změna bude patrná na první pohled: Horní náměstí proměníme ve sklepní uličku, což bude určitě atraktivnější než klasické stánky s vínem. Druhou novinkou je vedle tradičního losování o ceny i soutěž o hlavní cenu, roční vinnou rentu, tedy 52 lahví vína VOC Znojmo. Rok do dalšího festivalu v 2020 tak některým z návštěvníků krásně uteče,“ vyjmenovává nové taháky festivalu předseda VOC Znojmo František Koudela.

Jak bude soutěž o roční vinnou rentu probíhat?

„Jedna vlna soutěže odstartuje 8. dubna na našem Facebooku, takže doporučujeme sledovat profil VOC Znojmo. Přímo na festivalu pak budeme soutěžit tak, že vylosovaní návštěvníci musí mít umístěnou fotografii z festivalu na Instagramu pod hashtagem #vocznojmo. Navíc absolvují vylosovaní návštěvníci s moderátorem malý kvíz a ten nejlepší vyhrává vinnou rentu,“ doplňuje Koudela. Losování o hlavní cenu proběhne v 17:00.

Květnový Festival vína VOC Znojmo

Program festivalu opět nabídne folklor ve všech podobách. Ve Znojmě vystoupí jak místní cimbálové muziky, tak hosté – například Ženičky a Klebetnice z Hluku nebo balkánský temperament v podání Shum Davar. Součástí festivalu budou i odrůdové ulice, díky kterým ožívá celé centrum Znojma. I letos se tak návštěvníci mohou těšit na Sauvignonovou ulici, Ryzlinkový trh a Veltlínské náměstí. Všechna tři místa budou mít vlastní hudební program v podání cimbálových muzik.

Festival doplní ochutnávka regionální gastronomické speciality – Pohořelického kapra připraví přední nejen znojemské hotely a restaurace na několik způsobů.

Během festivalu lze navštívit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Připraveni jsou organizátoři festivalu také na rodiny s dětmi – malé ratolesti si budou moci hrát v dětském koutku. V provozu bude také Vinobus VOC Znojmo.

Vstup na festival je zdarma. Degustace jsou placené. Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu a města Znojma.

[jaw_y_video clip_id=“https://www.youtube.com/watch?v=gBQq6UoRLWg“ height=“480″ autohide=“2″ autoplay=“0″ loop=“1″ rel=“1″ ][jaw_clear]

 

Květnový Festival vína VOC Znojmo – program

Horní náměstí

10.00 FOLKLORNÍ SOUBOR DYJAVÁNEK – děcka ze Znojma se baví tancem a muzikou. Pojďte se bavit s nimi.

11.15 ŽENIČKY A KLEBETNICE – ženy a folklor prostě patří k sobě.

12.30 DUENDE – Latina, Amerika, Flamenco, Jazz… tahleta kapela má tolik odstínu hudby.

14.00 LOSOVÁNÍ NÁVŠTĚVNICKÝCH KUPONŮ

14.30 LAKOMÁ BARKA – dámy, co se toho nebojí a dokáží se zasmát i přes písničku.

15.45 SHUM DAVAR – balkánský temperament a virtuozita, jež ochutnává hudbu, která nikdy nespí.

17.00 LOSOVÁNÍ, INSTAGRAMOVÁ A FACEBOOKOVÁ SOUTĚŽ O ROČNÍ VINNOU RENTU. Roční vinná renta = 52 lahví vína VOC Znojmo

17.30 VESNA – jsou to bohyně, nebo ženy? To nikdo neví, ale muziku dělají boží.

19.00 LOSOVÁNÍ NÁVŠTĚVNICKÝCH KUPONŮ

19.30 CIMBÁLOVÁ MUZIKA ANTONÍNA STEHLÍKA aneb večerní zpívání na náměstí

20.50 Závěr programu

Festival vína VOC Znojmo 2019 – podrobný program (PDF)

 

Více informací k Festivalu vína VOC Znojmo na stránkách www.vocznojmo.cz nebo na Facebooku a Instagramu VOC Znojmo.