Královská řada vín VOC Znojmo letos s jediným vínem

Královská řada vín VOC Znojmo 2017 - Ryzlink rýnský 2014 VINO HORT

Milovníci vína se na podzim mohou těšit na další víno z exkluzivní Královské řady vín VOC Znojmo. Ryzlinku rýnský ročníku 2014 od VINO HORT si při srpnovém zatřiďování vysloužil označení Královská řada vín VOC Znojmo, a tak by měl zpozornět každý, kdo chce ochutnat něco opravdu exkluzivního a světového!

„Jsme velice potěšení, že v tak pro víno obtížném ročníku, jako byl 2014, se náš ryzlink rýnský neztratil – a dokonce získal označení nejcennější. Navíc je předurčený k delší archivaci, časem totiž může jen získat,“ neskrývá radost Jiří Hort z VINO HORT. „Od 28. září spouštíme na našem webu rezervační systém na toto víno, do prodeje půjde 1. listopadu. V současné době ladíme speciální etiketu,“ dodává Hort. Cena lahve dle eshopu VINO HORT bude 363 Kč.

Královská řada Ryzlinků posouvá apelační systém VOC Znojmo opět o kus dál. „Na vínech, která vinaři pečlivě připravují a která projdou dvojím hodnocením a následně získají označení Královské řady vín VOC Znojmo, je vidět velký potenciál našich vín. Dozrávají do krásných petrolejových tónů a svojí medovostí v závěru pohladí. A přitom si tato nazrálá vína zachovávají odrůdovost a zdejší terroir vinic,“ přemítá předseda VOC Znojmo František Koudela. „Ve světě jsou ročníková vína tohoto charakteru samozřejmostí, u nás to obvyklé není. Přesto jsou u nás taková vína vyhledávaná. A opravdu s přehledem je můžeme označovat jako vína královská – jako královské ryzlinky světového formátu,“ dodává Koudela.

Ryzlink rýnský 2014 z vinařství VINO HORT
Ryzlink rýnský 2014 z vinařství VINO HORT

Královská řada vín VOC Znojmo

S myšlenkou speciální řady vín originální certifikace přišel spolek VOC Znojmo jako první mezi spolky VOC. Vína Královské řady, která jsou pouze z odrůdy Ryzlinku rýnského, procházejí dvěma komisemi pro rozhodnutí. Finální rozhodnutí vydává komise na zasedání po 33 měsících od data ověření hroznů. Pokud vína projdou, obdrží speciální pásku s logem Královská řada VOC Znojmo. Páska je v odlišné barvě než pásky pro vína VOC Znojmo, a to v žluto-červeném provedení, stejně jako speciální znak VOC Znojmo. Lahve mohou být uzavřeny pouze kvalitním korkovým uzávěrem.

Vína Královské řady, symbolicky věnovaná královskému městu Znojmu, jsou uváděna na trh vždy 28. září příslušného roku (28. září slaví svátek Václav, patron vinařů). První vína Královské řady byla na trh uvedena v roce 2016 a šlo o Ryzlink rýnský 2013 od Znovínu Znojmo a Ryzlink rýnský 2013 od Vinařství Waldberg Vrbovec. V roce 2017 obdržel označení Královské řady Ryzlink rýnský ročníku 2014 od VINO HORT. Vína jsou z důvodu jejich výjimečnosti k dostání jen u samotných vinařů.

Ověřeno MonsterInsights