Jižní Morava bude v roce 2020 hostitelem prestižní akce

Jižní Morava bude v roce 2020 hostitelem prestižní akce

Jižní Morava bude v roce 2020 hostitelem jedné z nejprestižnějších mezinárodních soutěží vín Concours Mondial de Bruxelles. Smlouvu o spolupráci při její organizaci podepsal ve čtvrtek 25. července 2019 hejtman Bohumil Šimek a generální ředitel CMB Thomas Costenoble.

Concours Mondial de Bruxelles je jednou z nejprestižnějších a nejpřísnějších mezinárodních soutěží vín. S 26 ročníky jde už o dlouholetou tradici. Jižní Morava bude očekávat se hodnocení okolo 9 000 vzorků vín z celého světa, přijede více než 300 mezinárodních hodnotitelů.

„27. ročník této soutěže se bude v Jihomoravském kraji konat ve dnech 30. dubna až 3. května 2020. Pořadatelství takové akce přinese zvýšení mezinárodní prestiže našeho kraje a jeho zařazení mezi světové vinařské špičky. Vzhledem k velkému zastoupení novinářů má akce velký potenciál pro celosvětovou propagaci Jihomoravského kraje, zejména v oblasti vinařství a vinařské turistiky. Jsem rád, že organizátoři soutěže vybrali právě Jihomoravský kraj pro setkání v příštím roce. A pevně věřím, že je přesvědčíme, že to byla správná volba,“ řekl po podpisu smlouvy hejtman Šimek.

[jaw_cta button_text=“Více zde“ link=“https://www.hledamvino.cz/v-brne-probehne-concours-mondial-de-bruxelles-2020/“ target=“_blank“ cta_button_possition=“right“ color=“#434343″ text_color=“#ffffff“ cta_button_bg_color=“#009de0″ cta_button_font_color=“#ffffff“ cta_button_size=“btn-lg“ ]

článek: V Brně proběhne Concours Mondial de Bruxelles 2020

[/jaw_cta][jaw_clear]

 

„Výběr Jihomoravského kraje jako hostitelského regionu soutěže byl určen na základě atraktivity města Brna a Jihomoravského kraje, vysoké úrovně vybavení brněnských veletrhů a samozřejmě vysoké úrovně lokálních vín. Díky soutěži Concours Mondial de Bruxelles umístíme Jihomoravský kraj na viditelné místo světové mapy vín. Jsem rád a přesvědčen, že příští ročník Concours Mondial de Bruxelles bude mít velký úspěch,“ řekl Thomas Costenoble.

Jižní Morava bude centrem světového vinařství

„Odborné hodnocení bude probíhat v ideálních prostorách brněnského výstaviště a hodnotitelům představíme za čtyři dny turistické, historické a vinařské atraktivity nejen města Brna, ale celého Jihomoravského kraje,“ říká Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

„Vinařský fond se bude velmi rád spolupodílet na zajištění zdárného průběhu soutěže CMB, která patří k nejvýznamnějším výstavám vín na světě. Příprava a organizace takovéto náročné akce není jednoduchá, ale jsem přesvědčen, že ji úspěšně zvládneme. V týdnu na přelomu dubna a května bude pozornost vinařského světa upřena k nám do Jihomoravského kraje. A to je skvělá zpráva,“ shrnuje Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994 v belgických Bruggách. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se např. v Plovdivu (Bulharsko), v Jesolu (Itálie), Guimares (Portugalsko), Luxemburku (Lucembursko), Bratislavě (Slovensko) a dalších. Česká republika se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994. Z hlediska počtu odborných hodnotitelů vín (přes 350 každý rok) je Concours Mondial de Bruxelles největší soutěž vín na světě.

Kromě Jihomoravského kraje budou partnery akce například město Brno, Vinařský fond, Svaz vinařů České republiky, Národní vinařské centrum, Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava nebo Veletrhy Brno.

foto: Krajský úřad Jihomoravského kraje

Ověřeno MonsterInsights