Informační centrum VOC Znojmo zahájilo už 6. sezónu

Informační centrum VOC Znojmo zahájilo už 6. sezónu, Voňavé okénko

Svoji šestou sezónu v neděli 1. dubna zahájilo Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži. Nabízí nejen neotřelý pohled na město, ale i speciální vinný bar, možnost zakoupit si lahev špičkového vína i v neděli a o svátcích. A hlavně nepřeberné množství informací o vinařství a vinařských akcích na Znojemsku.

Informační centrum ve Vlkově věži vzniklo s jasnou vizí: podporovat vinařskou turistiku na Znojemsku. A to se daří. Návštěvníci sem chodí na sklenku dobrého vína, za výhledem z krásného ochozu; hlavně tu i cíleně vyhledávají aktuální informace o vinařstvích a vinařských akcích v okolí.

Kdo se na degustaci vína vydá právě do Vlkovy věže, určitě neprohloupí. Víno mu tu nalijí ze speciálního vinného baru. „Tento vinný bar dokáže udržet otevřenou lahev vína až čtrnácti dní, aniž by víno ztratilo na své kvalitě. Díky tomu můžeme v rámci degustace nabízet širokou škálu vín, aby si každý vybral to, které mu chutná,“ říká předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži

Od dubna 2013, kdy se zrekonstruovaná Vlkova věž poprvé otevřela veřejnosti, na ni vystoupalo přes 13 500 lidí. Oblíbené jsou i degustace ze speciálního vinného baru – vloni pracovníci Vlkovy věže rozlili přes 1 600 degustačních vzorků. Vína se tu prodávají za stejnou cenu, jako jej prodává samo vinařství. Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži vzniklo v roce 2013 nejen díky spolku VOC Znojmo, ale také za vydatné podpory města Znojma, Znojemské Besedy a Jihomoravského kraje.

Otevírací doba Informačního centra

Duben, květen, 17.–30. září, říjen
SO, svátky: 10–17
NE: 10–15

Červen, červenec, srpen, 1.–16. září
PO–SO, svátky: 10–18
NE: 10–16

Propagační video – Informační centrum ve Vlkově věži ve Znojmě.

zdroj/foto: VOC Znojmo

Ověřeno MonsterInsights