Hodnocení 8. ročníku soutěže Vinařství roku zahájeno

Hodnocení 8. ročníku soutěže Vinařství roku zahájeno

Dnes, v pondělí 27. listopadu v brzkých ranních hodinách, zahájila komise profesionálů napříč obory hodnocení finalistů soutěže Vinařství roku. Během následujících dvou dnů komise navštíví všechna finálová vinařství; komplexně zde posoudí jejich činnost nejen v uplynulém roce a následně bude rozhodovat o vítězích.

Finalisté usilují o vítězství ve třech kategoriích – malá, střední a velká vinařství – a o titul absolutní vítěz soutěže. Díky vzácné shodě hodnotící poroty v nominační fázi soutěže postoupilo letos do finále hned deset vinařství.

Finalisté soutěže Vinařství roku 2017

Malá vinařství (produkce do 50 000 l/rok):

  • Víno J. Stávek
  • Jakub ŠAMŠULA – vinařství
  • VICAN rodinné vinařství s.r.o.
  • Vinařství Škrobák

Střední vinařství (produkce 50 001–250 000 l/rok):

  • Vladimír Tetur
  • Vinařství Trpělka a Oulehla
  • Gotberg, a.s.

Velká vinařství (produkce nad 250 000 l/rok)

  • CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.
  • NOVÉ VINAŘSTVÍ, a.s.
  • Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.

„Za dva dny navštíví sedmičlenná komise složená z odborníků z různých oborů od vinařství, přes marketing až po design všech deset vinařství přímo v jejich sídle. Už pestrost skladby členů komise napovídá, že pro úspěch v soutěži Vinařství roku nestačí jen vyrábět prvotřídní vína; vinařství musí být prvotřídní celkově. Musí mít vynikající vína, být špičkové při práci ve sklepě i vinohradu, musí se podílet na vinařství jako oboru a posouvat jej vpřed. A v neposlední řadě musí profesionálně působit také navenek, na zákazníky,“ vysvětluje prezident Svazu vinařů České republiky JUDr. Tibor Nyitray.

Završením celého hodnotitelského procesu bude 18. ledna slavnostní galavečer v Brně, na němž budou udělena ocenění výhercům ve třech soutěžních kategoriích. Vinaři i veřejnost se dozví, kdo bude hrdým držitelem titulu absolutní vítěz Vinařství roku 2017. Vítězi se v minulosti stala vinařství Vinselekt Michlovský a.s., Bohemia Sekt, a.s., Malý vinař – František a Hana Mádlovi, Znovín Znojmo, a.s., Sonberk a.s., CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s. a Zámecké vinařství Bzenec.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu České republiky a Jihomoravského kraje. Hlavními partnery soutěže pro ročník 2017 jsou Korunní – voda vhodná k vínu, Albert s nabídkou vín finalistů v exkluzivní vinotéce v Praze na Chodově.

zdroj: www.vinarstviroku.cz

Ověřeno MonsterInsights