Global Wines & Spirits nově v Brně

Global Wines & Spirits Brno

Událostí letošního léta na brněnské vinné scéně bylo dozajista otevření kamenné prodejny významného dovozce Global Wines & Spirits. V pořadí 4. pobočka společnosti poprvé pomyslně opustila Prahu a zakotvila v moravské metropoli.

Specializovaný obchod, který slibuje okolo 2 000 druhů vín a destilátů, se nachází v prostorách bývalé restaurace Tatra na rohu Štefánikovy a Reissigovy ulice. Vedle přímého prodeje vín funguje i jako výdejní místo e-shopu. Provozovatelé také slibují řízené degustace a vzhledem k velkému důrazu firmy na dovoz zahraničních vín půjde pravděpodobně o velice zajímavé exkurze do světa velkých vín. Už nyní probíhají na prodejně neřízené tematické ochutnávky – první týden to bylo například víno z novozélandského vinařství Villa Maria Estate, týden na to italská odrůda Pinot Grigio.

Global Wines & Spirits v Brně

Místo obchodu je vybráno poměrně dobře, dostupnost MHD je v pohodě. Parkování je zde už horší, i když na chodnících na Štefánikově a v přilehlých ulicích je řada parkovacích míst a stačí mít prostě štěstí při kroužení kolem. Otevírací doba je hodně friendly, ve všední dny od 10 do 20 hodin většinou stačí. Sobotní 8. až 14. hodina je také fajn, byť prodejen s celovíkendovým provozem je v Brně neustále pomálu. Velkou výhodou je garance odběru zboží vybraného na e-shopu, a to do dvou hodin. A pokud by zboží přeci jen nebylo v požadovaném množství, do tří dnů bude skladem. Což už je ale spíše standard.

Nezbývá než popřát hodně štěstí a udržení se na přeplněném brněnském trhu vinoték. Díky široké škále zahraničích vín v portfoliu firmy, která jinde v Brně nelze sehnat, by to ale neměl být problém. A i Brňané jistě ocení možnost rozšiřování svých vinných obzorů.

Ověřeno MonsterInsights