Fotbalová reprezentace vinařů na evropském šampionátu!

Fotbalová reprezentace vinařů - FC VINAŘI ČESKÉ REPUBLIKY

Po několikaměsíčních přípravách vznikl letos 2. srpna oficiálně fotbalový oddíl FC VINAŘI ČESKÉ REPUBLIKY. Z něho se bude generovat fotbalová reprezentace, která tuzemské vinaře pojede v příštím roce zastupovat na Mistrovství Evropy do Slovinska. Již tento čtvrtek, 17. 8. 2017 od 18.00 sehrají vinaři první přátelské utkání symbolicky v největší vinařské obci České republiky, ve Velkých Bílovicích proti místnímu TJ.

Málokdo u nás ví, že už sedm let se píše tradice evropských šampionátů vinařů ve fotbalu. „Když jsme se při náhodném rozhovoru s německými vinaři o tomto podniku dozvěděli, zaujalo nás to. Projevili jsme oficiálně zájem a letos na jaře naši přihlášku prezidenti stávajících účastnických mužstev přijali.“ uvádí Martin Chlad, čerstvě zvolený prezident tuzemského vinařského FC.

Jde o poměrně velký projekt. Vždyť na finálový zápas posledního šampionátu v německém Mainzu dorazilo na ligový stadion přes 5 000 fanoušků. Doposud vysílala svá mužstva Itálie, Rakousko, Švýcarsko, Maďarsko, Slovinsko a Německo. To jsou zakládající členské země, ve kterých se zároveň odehrálo, respektive odehraje šest dosavadních ME, ten nadcházející šampionát se bude konat právě příští rok ve Slovinsku. Toho už by se mělo účastnit i Portugalsko, které prošlo schvalovacím procesem společně s Českou republikou. Na přijetí čekají Francie a Španělsko.

Fotbalová reprezentace vinařů

Losování slovinského šampionátu proběhne 17. a 18. listopadu v Ljubljani. Do té doby je třeba splnit všechny podmínky. Tou nejdůležitější je samozřejmě mít mužstvo složené minimálně ze 2/3 z vinařů či vinohradníků. Zbylými reprezentanty mohou být sice „nevinaři“, avšak jejich hlavní pracovní aktivita musí souviset s vínem, např. tedy sommeliéři nebo obchodníci vínem.

„Prozatím jsme pustili informaci pouze prostřednictvím jednoho krátkého článku ve Vinařské obzoru. No, a tréninkového setkání se účastnilo na třicet vinařů od Hnanic po Blatnici. Dokonce se přihlásili i kluci z Třebívlic či Plzence. Zájem je velký a domnívám se, že jak pustíme tuto informaci ven, prostřednictvím medií, nadále poroste,“ dodává Chlad. Příležitost je prozatím neomezena. Počítá se s tím, že v průběhu roku odehraje manšaft vinařů hned několik přátelských či benefičních utkání a turnajů, kde bude jistě prostor pro mnoho hráčů v kádru. „Také kvalitativně a věkově jsme velmi pestří, od 21 let po 60. Se zkušenostmi ze IV. třídy, ale také třetiligovými. Dokonce máme ve svém středu bývalého „ligistu“ s více než dvěma stovkami startů,“ přidává Martin Chlad.

Právě ve Velkých Bílovicích se bude prezentovat část těchto nadšenců a pokud vše dobře dopadne, tak již v reprezentačních dresech a s národním, vinařským fotbalovým logem na hrudi. Utkání se odehraje 17. 8. od 18.00 na stadionu TJ Velké Bílovice.

foto: pixabay.com

Ověřeno MonsterInsights