Finalisté soutěže Makro Vinař roku 2019

Finalisté soutěže Makro Vinař roku 2019

Letošní ročník soutěže Makro Vinař roku 2019 jde do finále. Odborné komise degustátorů vybraly z přihlášených vzorků osmičku vinařství, která se utká v závěrečném souboji. Celkový vítěz bude vyhlášen na galavečeru 21. srpna na Žofíně.

Odborné komise zasedaly ve dnech 29. července až 1. srpna. Vybíraly z celkem 71 vinařství, která do soutěže přihlásila na 630 vzorků. Finálovou osmičku vinařství, která se utkají v závěrečném souboji, tvoří:

  • Vinařství Mikrosvín Mikulov
  • Vinselekt Michlovský
  • Vinařství Volařík
  • Sonberk
  • Zámecké vinařství Bzenec
  • Spielberg CZ
  • Nové vinařství
  • Milan Sůkal

„Odborné komise odvedly skvělou práci. Vybrat z přihlášených vín skutečně ta nejlepší, je odpovědná práce, na které se podílí řada lidí. Jsem rád, že známe osmičku nejlepších a sám se těším na to, který z vinařů uspěje ve finále,“ komentuje výběr finalistů ředitel soutěže Petr Marek.

Finálové kolo soutěže proběhne 19. srpna během zasedání prestižního Klubu degustátorů. Hodnotit vína budou opět světově uznávaní degustátoři, mezi něž patří John Umberto Salvi, MW (Velká Británie), Elsie Pells (Jihoafrická republika), Christopher Burr, MW (Velká Británie) nebo Ivo Dvořák (Česká republika).

Vítěz soutěže Makro Vinař roku 2019 bude vyhlášen v rámci slavnostního galavečera 21. 8. 2019 na pražském Žofíně, kterým všechny přítomné i diváky České televize provede moderátorka Českého rozhlasu Hanka Shánělová.

Makro Vinař roku 2019

Projekt si vybudoval pověst jedné z nejkvalitnějších a nejprestižnějších soutěží v České republice. Prestižní Světové standardy posuzování kvality vín splňuje také mezinárodní složení degustačních komisí. Objektivní a nezávislé posouzení kvality vín v mezinárodním kontextu je pro soutěž velmi prestižní a důležité. Když před sedmnácti lety vznikala pravidla, snažili se pořadatelé najít model, který neposuzuje pouze kvalitu jednoho vína, ale který umožní posoudit také úroveň celé kolekce vín.

Soutěž Vinař roku oceňuje jednotlivá vína zlatou, stříbrnou a bronzovou medailí v soutěžních kategoriích, ale zároveň posuzuje kvalitu každé přihlášené kolekce vín jednotlivých vinařů či vinařství. Z prvního kola hodnocení pak postupuje osm vinařů s nejlepším bodovaným průměrem do velkého finále. Pro posouzení úrovně komplexní práce vinaře musí každá kolekce obsahovat vína nejméně tří soutěžních kategorií. Ve velkém finále se pak všech osm kolekcí hodnotí znovu bez ohledu na bodování v prvním kole.

foto: Makro Vinař roku

Ověřeno MonsterInsights