Festival znojemských vín 2023 už první sobotu v září

Festival znojemských vín 2023

Největší a nejpestřejší nabídku vín Znojemské vinařské podoblasti přinese Festival znojemských vín 2023. Ten se vedle květnového Festivalu vín VOC Znojmo stává další znojemskou tradicí. Ochutnat, co si pro návštěvníky místní vinaři připravili, bude možno již 2. září 2023 u rotundy sv. Kateřiny.

A bude z čeho vybírat, představí se na 200 vín bílých, červených i růžových, tichých i šumivých, suchých, polosuchých, polosladkých i sladkých. Spolek vinařů VOC Znojmo, organizátor festivalu, tak slibuje opravdu širokou škálu jedinečných vín Znojemska. Festival vyplňuje roční pauzu Nominační výstavy vín Znojemské vinařské podoblasti, která se ve Znojmě koná každým druhým rokem.

Festival znojemských vín 2023
Festival znojemských vín u rotundy sv. Kateřiny

Festival znojemských vín 2023

František Koudela
František Koudela

„Pro návštěvníky je připravena samoobslužná zóna, kterou při zakoupení jednotného vstupného budou moci využívat neomezeně. Ze sudů pak byly vyrobeny speciální nádoby, ve kterých se budou vína chladit. Odpočinek a pohodu poskytne relaxační zóna s lehátky,“ přibližuje František Koudela, předseda VOC Znojmo.

O tu správnou atmosféru se postará cimbálová muzika Kaňůr. Jednotné vstupné 500 Kč skýtá neomezenou konzumaci degustačních vzorků, další možností je degustace formou placených bločků.

Pokud tedy vyhlížíte další vinařskou akci a nechce se vám čekat do vinobraní, stavte se v sobotu 2. září od 10.00 do 21.00 hod. k rotundě a vychutnejte si kvalitní víno, cimbálku i atmosféru jedinečné vinařské události.

Festival znojemských vín u rotundy sv. Kateřiny
Festival znojemských vín u rotundy sv. Kateřiny

O VOC Znojmo

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice, a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době dvacet jedna vinařství.

foto: H2Production.cz

Ověřeno MonsterInsights