Festival vína VOC Znojmo se letos poprvé představí v Praze

VOC Znojmo poprvé v Praze

Spolek VOC Znojmo chystá pro letošní rok řadu tradičních akcí. Vůbec poprvé ale nabídnou vinaři své produkty také na Festivalu vína VOC Znojmo v Praze.

S víny VOC Znojmo se vínomilci v Praze mohli samozřejmě setkat již mnohokrát, ať už třeba na veletrhu Wine Prague či na prezentacích jednotlivých vinařů. Poprvé se však do Prahy přesouvá koncept květnového Festivalu vína VOC Znojmo, tedy ochutnávka nově certifikovaných vín spolku.

Festival vína VOC Znojmo poprvé v Praze

František Koudela
František Koudela

„Kromě tradičního květnového Festivalu vín VOC Znojmo, který proběhne 8. května již podvanácté, zveme všechny milovníky vína poprvé na Festival vína VOC Znojmo v Praze. Ochutnávka nově certifikovaných vín se uskuteční ve čtvrtek 18. června v Grébovce v Havlíčkových sadech,“ prozrazuje předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

Do Znojma se po dvou letech opět vrátí výstava vín Národní soutěže vín – Znojemské vinařské podoblasti. Představí se tak vína prvního nominačního kola soutěže, na jejímž konci čeká stovka zlatých medailí nového ročníku Salonu vín České republiky. Ochutnávka pro veřejnost s více než 250 víny bude v sobotu 5. září v klášteře Dominikánů na Dolní České a určitě se mezi vzorky bude skrývat několik budoucích „salónních“ vín.

Vinobraní, Vinobus, Vlkova věž

„Vrcholem akcí bude tradičně ochutnávka našich vín na Znojemském historickém vinobraní. V pátek 10. září a v sobotu 11. září nás návštěvníci najdou na scéně u rotundy sv. Kateřiny a znojemského hradu,“ připomíná Koudela.

Přes sezónu bude také opět jezdit Vinobus a otevřené bude i Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži se speciálním vinným barem. Rok 2020 bude pro 20 vinařů spolku VOC Znojmo opět nabitý. O detailech jednotlivých událostí budou organizátoři ještě informovat.

[jaw_panel_box panel_title=“Kalendář akcí VOC Znojmo 2020″ message_style=“info“ ]8. května

Festival vína VOC Znojmo – 12. ročník
Znojmo – Horní náměstí + odrůdové ulice
V rámci 12. ročníku festivalu se představí nově certifikovaná vína VOC Znojmo z 20 vinařství. Vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené.

18. června
Festival vína VOC Znojmo v Praze – 1. ročník
Praha – Villa Grébovka, Havlíčkovy sady 58
Ochutnávka nově certifikovaných vín VOC Znojmo. Vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené. Vína představí 20 vinařství.

5. září
Výstava vín Národní soutěže vín – Znojemská vinařská podoblast
Ochutnávka vín Znojemské podoblasti nominovaných do Národní soutěže vín. K degustaci více než 250 vín.
Znojmo – Klášter Dominikánů, Dolní Česká

11.–12. září
Znojemské historické vinobraní: Ochutnávka vín u rotundy sv. Kateřiny
Degustace vín VOC Znojmo v atraktivním prostředí znojemského hradu u rotundy sv. Kateřiny. VOC Znojmo představí svá vína z odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.
Znojmo – areál znojemského hradu

duben–září
Vinobus
Vinařský turistický autobus
Znojmo a okolí

duben–září
Informační centrum VOC Znojmo
s ochutnávkou vín a vyhlídkou
Znojmo – Vlkova věž[/jaw_panel_box][jaw_clear]

Ověřeno MonsterInsights