Festival vína VOC Znojmo láká na 44 nových vín

Festival vína VOC Znojmo láká na 44 nových vín

Festival vína VOC Znojmo, který letos ve Znojmě bude již podesáté, zve na den plný vína, folklóru a gastronomie. 8. květen si tak mají zapsat do kalendáře všichni ti, kteří mají rádi kombinaci dobrého vína, jídla a hudby. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo!

Pro návštěvníky festivalu bude stejně jako v uplynulých ročnících připravena ochutnávka 44 nově certifikovaných vín VOC Znojmo. „Na návštěvníky čekají ta nejlepší a nejtypičtější vína Znojemska – vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené,“ říká František Koudela. V nabídce budou i vína zatříděná dříve. „Degustovat tak můžete asi šedesátku vín od 17 vinařů,“ shrnuje Koudela.

Festival doplní ochutnávka regionální gastronomické speciality – Pohořelického kapra připraví přední nejen znojemské hotely a restaurace na několik způsobů. Připraveno je i speciální grilování. A protože láska ke Znojemsku by neměla procházet jen žaludkem, nesmí chybět bohatý kulturní program s živou hudbou a tancem. Hlavní kulturní program se odehraje na Horním náměstí. „Přivítáme tu například Folklórní soubor Podjavořičan, valašsko-laško cimbálovou muziku Ruky na dudy nebo folkovou legendu Roberta Křesťana s kapelou Druhá tráva. Večer zakončí jako tradičně Cimbálová muzika Antonína Stehlíka,“ vyjmenovává třešničky z bohatého programu Koudela.

Festival vína VOC Znojmo láká na snoubení folkloru, vína a gastronomie a 44 nových vín
Festival vína VOC Znojmo láká na snoubení folkloru, vína a gastronomie a 44 nových vín

Důležitou součástí festivalu budou znovu i odrůdové ulice, díky kterým ožívá celé centrum Znojma I letos se tak návštěvníci mohou těšit na Sauvignonovou ulici, Ryzlinkový trh a Veltlínské náměstí. Všechna tři místa budou mít vlastní hudební program v podání cimbálových muzik.

Pro návštěvníky bude připravena i soutěž o ceny. „Tentokrát budou hrát prim sociální sítě, protože ti, kteří se chtějí slosování o hodnotné ceny zúčastnit, mají za úkol sdílet na svém Instagramu fotku z festivalu s hashtagem #vocznojmo,“ vysvětluje podmínky soutěže Koudela.

Doprava na Festival vína VOC Znojmo

Na návštěvníky z daleka je festival rovněž připraven. Na lince Brno – Znojmo pojede autobus každých 30 – 60 minut. Doporučujeme odjezdy z v časech 8:25, 9:25, 9:55, 10:25, 11:25, 11:55, 13:25 a 13:55. Odjezdy ze Znojma do Brna doporučujeme v časech 16:12, 16:52, 17:12, 17:52, 18:12, 18:52, 19:12, 19:52, 20:12.

Během festivalu lze navštívit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Otevřen bude i ochoz věže s vyhlídkou. Připraveni jsou organizátoři festivalu také na rodiny s dětmi – malé ratolesti si budou moci hrát v dětském koutku. V provozu bude také Vinobus VOC Znojmo.

Svým jubilejním 10. ročníkem má festival i charitativní rozměr. Právě totiž probíhá mimořádný prodej archivních vín VOC Znojmo přes www.vinotrh.cz/charita. „Výtěžek z tohoto prodeje předáme přímo na festivalu Dětskému centru Znojmo,“ připomíná předseda VOC Znojmo František Koudela. A protože festival slaví narozeniny, obdaruje každého návštěvníka originální plackou VOC Znojmo.

Vstup na festival je zdarma. Degustace jsou placené. Více informací k Festivalu vína VOC Znojmo naleznete na stránkách www.vocznojmo.cz nebo na Facebooku a Instagramu VOC Znojmo. Program festivalu zasíláme také v příloze. A jak probíhal loňský ročník? Podívejte se: https://www.youtube.com/watch?v=zC5Mtjoz6iA.

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Jiřího Milka a za podpory Vinařského fondu ČR a města Znojma.

Program akce plus další informace o VOC Znojmo jsou ke stažení zde: Festival vina VOC Znojmo 2018

Ověřeno MonsterInsights