Festival vína VOC Znojmo 2021 už za měsíc

Festival vína VOC Znojmo 2021 už za měsíc

Festival vína VOC Znojmo 2021 proběhne letos už potřinácté. Uskuteční se 4. září a v plné parádě nahradí tradiční jarní uvádění nových vín VOC Znojmo na trh. A když už se koná v září místo v květnu, tak zde budou k ochutnání i vína z aktuálního srpnového zatřiďování. Nově certifikovaná vína VOC Znojmo si návštěvníci budou moci vychutnat od 10 do 21 hodin. K dispozici budou tři atraktivní scény ve skutečných historických kulisách města Znojma.

František Koudela
František Koudela

„Vedle vína čeká na návštěvníky mnoho kulturních a gastronomických zážitků. A protože sázíme na jistotu a chceme, aby se příznivci mohli skutečně těšit na festival bez hrozby zrušení akce, je připraven po vzoru loňského úspěšného model. To znamená, že vína budou návštěvníci vychutnávat Na Káře, u rotundy svaté Kateřiny a na nádvoří znojemského hradu. Opět tak mohou návštěvníci se sklenkou v ruce obdivovat starobylé znojemské památky nebo se zahledět do okolní přírodní krajiny,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.

Kolik celkem bude k ochutnání vín VOC Znojmo ročníku 2020, o tom budou organizátoři teprve informovat. Srpnové zatřiďování a hodnocení je totiž teprve před nimi. Ale s předchozími ročníky to bude opět okolo 90 vín. V nabídce budou i vína Královské řady. Vína, která patří k vlajkovým lodím VOC Znojmo. Navíc přijde i jedno překvapení: aktuálně má spolek VOC Znojmo 20 členů. Na festivalu se představí nový člen. Kdo bude tím jedenadvacátým je zatím tajemstvím.

Festival vína VOC Znojmo 2021

Na své si přijdou posluchači různých hudebních žánrů. Folklor, který k vínu neodmyslitelně patří, si užijí v podání cimbálové muziky Neoveská, nestárnoucího Jožky Šmukaře či místní cimbálové muziky Antonína Stehlíka. Jazzové tóny zazní na vystoupení Michala Žáčka & SAX. Road Me nebo LeGranda, kteří se věnují pouličnímu hraní, rozveselí svojí hudební tvorbou.

Na ulici Hradní se zájemci budou moci zapojit do akce Vinaři jdou na dřeň. Jedná se o prezentaci šperkařek z celé republiky a dražbu cínovaných šperků či cínem zdobených skleniček s vinařskou tematikou na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Na místě bude možno zapsat se do registru dárců.

Během festivalu lze navštívit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Organizátoři nezapomínají ani na rodiny s dětmi, pro které je připraven dětský koutek s dozorem.

Vstup na festival je zdarma. Degustace jsou placené s využitím systému dobíjecích čipů na náramcích. Více informací k Festivalu vína VOC Znojmo zde. Loňským ročníkem se lze inspirovat zde:

[jaw_y_video clip_id=“https://www.youtube.com/watch?v=9lFarWav5k8″ height=“800″ autohide=“0″ autoplay=“0″ loop=“1″ rel=“0″ ]

Festival vína VOC Znojmo se bude konat v režimu dle aktuálních vládních nařízení. Letošní Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu, města Znojma, Svazu vinařů České republiky a Jihomoravského kraje.

PROGRAM

Scéna na Káře
10–15 Road Me
15–21 Jožka Šmukař

Scéna u rotundy sv. Kateřiny
10–15 Michal Žáček & SAX
15–21 Cimbálová muzika Antonína Stehlíka

Scéna na nádvoří znojemského hradu
10–15 LeGranda
15–21 Cimbálová muzika Neoveská

2020 – Festival vína VOC Znojmo 2020 proběhl netradičně na podzim

2019 – Festival vína VOC Znojmo letos trhl návštěvnický rekord

2018 – Ohlédnutí a video z květnového Festivalu vína VOC Znojmo

 

Ověřeno MonsterInsights