Festival vína VOC Znojmo 2020 proběhl netradičně na podzim

Festival vína VOC Znojmo 2020 proběhl v netradičně na podzim

Netradičně na podzim proběh letošní Festival vína VOC Znojmo 2020. Pro organizátory i návštěvníky přinesl hned několik novinek. Kromě změny termínu i nové scény či moderní formu platby. Při tom si dokázal zachovat pohodovou atmosféru, širokou nabídku vín znojemské vinařské podoblasti i bohatý kulturní program.

Festival vína VOC Znojmo letos výjimečně zazářil až 5. září, aby nahradil každoroční květnový termín. Ten se s ohledem na aktuální situaci nemohl uskutečnit. Organizátoři s nezbytnou dávkou optimismu předpokládají, že v roce 2021 se již s návštěvníky potkají v obvyklém termínu 8. května. Od dalšího festivalu všechny nyní dělí jen 8 měsíců, což je pro návštěvníky jistě dobrá zpráva.

Festival vína VOC Znojmo 2020

Festival vína VOC Znojmo 2020

Příznivci dobrého vína mohli ochutnat všechna vína nového ročníku 2019 ze srpnové i dubnové komise, ale i starší ročníky. V nabídce nechyběla vína Královské řady, která jsou běžně k dostání jen u samotných vinařů. Vína odrůd typických pro znojemskou podoblast, tedy Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, se představila v nezaměnitelných kulisách královského města Znojma ve třech oddělených zónách. Historie města i okolní krajina se ve sklenkách vína odrážela na Káře, u rotundy sv. Kateřiny a na nádvoří znojemského hradu.

Festival vína VOC Znojmo 2020

Degustace byly letos poprvé placené pomocí systému dobíjecích čipů na náramcích, což výrazně urychlilo prodej vzorků a zamezilo frontám a shlukování zákazníků před jednotlivými stánky.

František Koudela
František Koudela

„Rekord návštěvnosti tentokrát padnout nemohl z důvodu nutnosti omezení počtu návštěvníků. Tato skutečnost nikterak neohrozila, ale spíše umocnila celkovou atmosféru akce. Své uznání vyjádřili návštěvníci z Polska, Slovenska, a dokonce i z USA, když obdivovali naši schopnost užívat si vína, příjemnou náladu a pohostinnost vinařů i místních,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.

 

Znojemští vinaři a jejich vína zkrátka dělají čest svému regionu a jsou pro něj skvělou propagací. Co více si VOC Znojmo může přát? Kdo nestihl navštívit všechny scény a vyslechnout všechna představení cimbálových muzik či jazzových hudebníků, další postřehy může načerpat na www.vocznojmo.cz kde se kromě fotogalerie již brzy objeví video. Festival se konal pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu, města Znojma, Svazu vinařů České republiky a Jihomoravského kraje.

Festival vína VOC Znojmo 2020

zdroj/foto: VOC Znojmo

Ověřeno MonsterInsights