Dny Vídně představí v Praze vídeňský Heuriger i víno

Dny Vídně představí v Praze vídeňský Heuriger i víno

U příležitosti Dnů Vídně, které se konají od 13. do 15. května v Praze, vyroste na Staroměstském náměstí pravý vídeňský Heuriger. Kromě jedinečné vídeňské atmosféry nabídne vína z městských vídeňských vinic Cobenzl a typické šenkovní pochutiny. Slavnostně otevřen bude 14. května od 18 hodin.

Vídeňský Heuriger – v Čechách snad o něco méně známý pojem než například Obří kolo, zámek Schönbrunn či vídeňský sacher. O to originálnější a gastronomicky zajímavější je tento typický vídeňský vinný šenk. Vídeňský Heuriger bývá většinou na okraji města, poblíž vinic. Zde vinaři nabízejí svá vína a také typické pochutiny. Návštěva Heurigeru je oblíbenou aktivitou všech Vídeňanů, kteří ji také všem vřele doporučují. Vídeň je jedinou vinařskou oblastí na světě, která leží v celé své šíři na území hlavního města. Zajímavé také je, že Vídeň již sto let vede svoje vlastní vinařství Cobenzl, které patří k nejvýznamnějším vídeňským vinařstvím vůbec.

Vídeňský Heuriger v Praze

Pražský Heuriger nabídne svým hostům útulnou atmosféru, skvělá vídeňská vína, typické šenkovní pomazánky a tradiční šenkovní hudbu v podání Attensam Quartettu. Vyroste v srdci Prahy, na Staroměstském náměstí a své brány bude mít otevřeny denně od 18 do 21 hodin. Jedinečná příležitost ochutnat vína Cobenzl v Praze se nabídne v rámci Dnů Vídně v pondělí 14. května od 18–21 hodin na Staroměstském náměstí.

Výtěžek z prodeje vídeňských specialit na Staroměstském náměstí bude věnován charitativní organizaci Debra ČR, která pomáhá lidem s onemocněním motýlích křídel. Dny Vídně se v Praze konají poprvé v historii a to od 13. do 15. května. Záštitu nad nimi převzali pražská primátorka Adriana Krnáčová a vídeňský starosta Dr. Michael Häupl.

zdroj: eurocommpr.cz
foto: Wien Tourismus Peter Rigaud

Ověřeno MonsterInsights