Celkem 347 medailí pro naše vína z jediné zahraniční akce

Celkem 347 medailí pro naše vína z jediné zahraniční akce

Naše vína uspěla na prestižní světové soutěži AWC Vienna a přivážejí si 63 zlatých a 284 stříbrných medailí. Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“) získalo dalších 107 moravských a českých vín. Na jedné z největších soutěží vín světa obdrželi naši vinaři celkem 454 ocenění. Nejúspěšnější byla společnost Víno Botur s 5 zlatými a Vinselekt Michlovský se 4 zlatými a 16 stříbrnými medailemi.

V letošním roce Moravští a čeští vinaři obstáli v konkurenci 12 402 vín. Ta do soutěže přihlásilo více než 1 700 producentů ze 39 zemí. Všechna vína prošla přísným hodnocením porotců z celého světa. Zlatou medaili získalo víno s více než 90 body, stříbrnou v rozmezí 87-89,9 body a na ocenění dobré kvality mohlo dosáhnout víno s 84–86,9 body.

„Jakkoli se na AWC Vienna střetávají vína z celého světa, nejvíce jich je tradičně evropských, zejména středoevropských. Máme tak zde ve vysoké konkurenci rakouských, německých, slovenských, maďarských a dalších vín možnost poměřit kvalitu vín typických pro daný region. Bezmála 350 medailí je skvělý výsledek a potvrzení, že naši vinaři ve zkoušce kvality opět skvěle obstáli,“ komentoval úspěch vinařů Ing. Pavel Krška z Národního vinařského centra, které účast našich vín ve Vídni organizačně zajišťovalo. Zároveň zasedl v komisi jako jeden z odborných porotců.

Mezi další úspěšná vinařství letošního ročníku patřily také spolenosti VÍNO BLATEL, a.s., Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Piálek & Jäger s. r. o., Vinařství Pfeffer s.r.o., Vinařství Zapletal a Víno Hruška s.r.o., které získaly po třech zlatých medailích.

Hodnocení soutěže AWC Vienna se konalo ve Vinařské škole v Klosterneuburgu. Slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 28. října 2018. Více o soutěži na: www.awc-vienna.at.

zdroj: Národní vinařské centrum
foto: AWC Vienna

Ověřeno MonsterInsights