Blíží se vyhlášení prestižní soutěže Vinařství roku 2018

Vyhlášení prestižní soutěže Vinařství roku

Již 24. ledna budou na slavnostním galavečeru v Brně vyhlášeni vítězové 9. ročníku prestižní soutěže Vinařství roku 2018. O titul absolutního vítěze bude tradičně usilovat 9 vinařství, po třech v kategoriích malé, střední a velké vinařství. Soutěž pořádá Svaz vinařů České republiky. Celý večer bude opět moderovat pan Marek Eben.

Finalisté letošního ročníku byli v úvodní fázi soutěže porotou vybráni z 21 nominovaných vinařů a vinařských společností ve třech kategoriích podle velikosti produkce.

[jaw_panel_box panel_title=“Finalisté Vinařství roku 2018″ message_style=“warning“ ]

kategorie malé vinařství (produkce do 50 000 l/rok):

  • Krásná hora s.r.o.
  • Vinařství Škrobák
  • Jakub ŠAMŠULA vinařství

kategorie střední vinařství (produkce 50 001–250 000 l/rok):

  • SONBERK, a.s.
  • Vinařství Volařík
  • Johann W Zámecké vinařství Třebívlice

kategorie velké vinařství (produkce nad 250 000 l/rok)

  • CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.
  • Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s.
  • BOHEMIA SEKT, s.r.o., vinařství Habánské sklepy[/jaw_panel_box][jaw_clear]

Finalisty následně posuzovala odborná komise složená ze zástupců širší odborné veřejnosti z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu.

„Sedmičlenná komise, složená z odborníků z různých oborů, navštívila všech devět vinařství přímo v jejich sídle; na místě zhodnotila jejich činnost v uplynulém roce a rozhodla, kdo je nejlepší z nejlepších. Mohu říci, že už jen přítomnost mezi finalisty této prestižní soutěže je vyznamenáním skvělé práce našich vinařů,“ vysvětluje prezident Svazu vinařů České republiky JUDr. Tibor Nyitray.

Slavnostní vyhlášení prestižní soutěže Vinařství roku 2018

Slavnostní galavečer proběhne 24. ledna na brněnském výstavišti v Pavilonu A3. Budou na něm udělena ocenění výhercům ve třech soutěžních kategoriích. Vinaři i veřejnost se dozví, kdo se stane hrdým držitelem titulu absolutní vítěz Vinařství roku 2018.

Během slavnostního vyhlášení Svaz vinařů České republiky udělí také dvě zvláštní ceny. Titul Korunní Enolog roku 2018 pro vinaře/enologa do 40 let věku a Cena prof. Viléma Krause, CSc. pro významnou vinařskou osobnost a její celoživotní přínos.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky. Vše ve spolupráci s Národním vinařským centrem a za významné podpory Vinařského fondu, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna. Hlavními partnery soutěže pro ročník 2018 jsou Korunní – certifikovaná voda vhodná k vínu; Albert s nabídkou vín finalistů v exkluzivní vinotéce v Praze na Chodově.

foto: Svaz vinařů České republiky

Ověřeno MonsterInsights