Blíží se V. ročník zahradní degustace Víno & Láska v Jamném

zahradní degustace Víno & Láska

V Hostinci U Vlachů v Jamném proběhne 12. července pátý ročník zahradní degustace Víno & Láska. K ochutnání budou vína moravská a rakouská, k poslechu zazní písně Vaška Vaňury alias Lásky.

Stejně jako v předchozích letech i letos bude v zahradním posezení Hostince U Vlachů v Jamném u Tišnova uspořádána velká degustace vín. Nabídku tvoří moravská a rakouská vína z portfolia společnosti MiKwine. Volná ochutnávka vín bude otevřena v 17 hodin, Láska „hrábne do strun“ od 20 hodin.

Vstupné na akci je 425 Kč. Zahrnuje skleničku a neomezenou ochutnávku všech prezentovaných vín. Degustace bude koncipována jako volná. Při objednávce v hodnotě 2500 Kč bez DPH přímo na místě bude vstupné z objednávky odečteno. Koho vína zajímat nebudou a bude si chtít jen užít muziku, pro něj platí vstupné jen 150 korun. K dispozici bude samozřejmě bar a výběr exkluzivních dobrot z grilu. Rezervace míst je možná přes formulář.

zahradní degustace Víno & Láska

zahradní degustace Víno & Láska

Zahradní degustace Víno & Láska nabídne i Láskyplný koncert

Tradičně jako bonus k ochutnávce vín proběhne „Láskyplný“ koncert. Vinný večer zpříjemní vystoupení kytaristy, zpěváka a folkpopového písničkáře Vaška Vaňury alias Lásky.

Dle vlastních slov: něco mezi kytaristou, zpěvákem, skladatelem, textařem a producentem… někdo tomu říká prostě písničkář. V minulosti jej mohli fanoušci zahlédnout v kapelách zakázanÝovoce, Waldagang, Geoff Tyson Band (USA), UnderGaters nebo Covers for Lovers aj. Nyní jen sám, s kytarou a svými songy. Jeho profil je zde: youtube.com/@LASKAtube.

zahradní degustace Víno & Láska

zahradní degustace Víno & Láska

Vína na akci

Vína vybírá sommelier Michal Kadlec na základě osobní zkušenosti a poznání vinařů. Základem je shlédnutí vinohradů i výroby a v neposlední řadě hlavně samotná degustace vín. Nabídku každý rok aktualizuje a mění. Celý proces zařazení nových vinařství a vín nikdy neurychluje. V nabídce jsou například osvědčená vinařství z Rakouska – Weingut Tagwerker či Weingut Hirtl. Z Moravy nabízí osvědčenou klasiku v podobě vín vinařství J. Stávek, Kamil Prokeš nebo třeba vinařství U Vrbů, nově pak velmi zajímavé gravitační vinařství Vilavin.

Michal Kadlec
Michal Kadlec

„Se spolupracujícím vinařstvím je nutné souznít, jinak to nefunguje. Díky tomu si za všemi víny v nabídce stojím a všechna si dám rád i já sám.“

A z jakých vinařství budete moci ochutnat?

Stálice v nabídce (ovšem v nových ročnících):

  • Weingut Tagwerker z Herrnbaumgartenu
  • Gut Kellerstöckl z Ketzelsdorfu
  • Weingut Hirtl z Poysdorfu
  • Kamil Prokeš vinařství z Velkých Pavlovic
  • Gravitační vinařství Vilavinz Dobrého Pole u Mikulova

Novinky v sortimentu:

  • Weingut Setzer z Hohenwarthu
  • Weingut Fürnkranz z Obritzu
  • Vinařství Vašíček z Prušánek
  • Vinné sklepy Skalák ze Skalky u Kyjova

Celkem tedy bude k dispozici něco kolem 30 vín!

foto: MiKwine