TOP 77 vín v České republice 2020 – degustace vítězných vín

TOP 77 vín v České republice – Štěpán Maňák (nejlepší kolekce vín)
View Calendar3. 9. 2020 18.00 - 22.00


Brno, zámek Belcredi

Address:
Pohankova 34/8, 628 00 Brno-Brno-Líšeň, Česko

 

TOP 77 vín v České republice 2020. Přijměte pozvání na degustaci spojenou se Slavnostním vyhlášením výsledků XXII. ročníku soutěže TOP 77 vín v ČR. Budete mít příležitost ochutnat pestrou škálu výborných vín z České republiky i zahraničí, která zvítězila v silné konkurenci více než 900 vzorků.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční ve čtvrtek 3. září od 18 hodin. Vyhlášení proběhne v krásných prostorách nádvoří zámku Belcredi Brně-Líšni (Pohankova 8).

Vstupenky:
• 590 Kč (v předprodeji – možnost zakoupit v Degustační enotéce Vindom na Smetanově 17 v Brně)
• 690 Kč (na místě)
• 490 Kč (členové klubu Vindom v předprodeji)
• 490 Kč (členové rytířského řádu OEVE v předprodeji)

Vstupné zahrnuje neomezenou degustaci velmi dobrých vín (3*), skleničku a občerstvení formou rautu.

Program
• Slavnostní vyhlášení výsledků
• Volná degustace oceněných vín
• Občerstvení

Další informace zde.

TOP 77 vín v České republice 2020 – 22. ročník

Soutěž TOP 77 vznikla v roce 1999 jako první nezávislá soutěž vín uznaná Ministerstvem zemědělství ČR. Každoročně veřejnosti představujeme špičková vína i sekty a dáváme tak možnost vinařům a milovníkům vína, aby k sobě snáze nalezli cestu.

Na počátku jsme oceňovali 77 nejlepších moravských vín. V dalších letech projevili zájem o účast také výrobci z Čech, a proto se v roce 2001 začalo vedle 77 moravských vín oceňovat také TOP 11 českých vín. Desátý rok oslavila TOPka rozšířením o novou kategorii – od roku 2008 jsme totiž začali oceňovat suchá a ostatní (polosuchá, polosladká, sladká) vína samostatně. Na ocenění TOP 77 mohlo dosáhnout až 2×77 vín. Vznikla tak unikátní pravidla, která si pochvalovali vinaři i spotřebitelé. Většina soutěží totiž hodnotí vína dle obsahu cukru, ale při vyhlašování šampiona výstavy již k obsahu zbytkového cukru přihlíženo není a to většinou znamená, že sladší vína získávají vyšší hodnocení než vína suchá. Právě tomuto jsme chtěli jasným oddělením obou kategorií zabránit.

Díky stoupající kvalitě vín a zvýšenému zájmu vinařů o účast v soutěži se TOPka ve věku patnácti let znovu rozšířila – tentokrát o samostatnou kategorii vín z modrých hroznů. Do výběru TOP 77 se tak může dostat až 3×77 vín, nicméně z důvodů zachování vysoké úrovně oceňovaných vín si vymezujeme právo nenaplnit maximální možnou kvótu soutěže (podrobněji o pravidlech si můžete přečíst ve Statutu soutěže zde).

V roce 2014 jsme se rozhodli pro další, v českých podmínkách ojedinělý, krok a v rámci samostatné kategorie jsme začali oceňovat také zahraniční vína, která můžete v České republice koupit. Hodnotící část soutěže probíhá vždy v červnu. Slavnostní vyhlášení spojené s degustací toho nejlepšího z tuzemských i zahraničních vín pak na počátku září.

Reportáž z akce v roce 2017 zde.


Ověřeno MonsterInsights