Na skok k mikuleckému vinaři 2020

Na skok k mikuleckému vinaři
View Calendar6. 6. 2020 15.00 - 27. 9. 2020 20.00


Mikulčice, sklepní uličky

Address:
Mikulčice, Česko

 

Na skok k mikuleckému vinaři 2020. Služba otevřených sklepů v Mikulčicích garantující každodenní možnost návštěvy a ochutnávky vín v otevřeném sklepě v období prázdnin, v červnu a září o víkendech.

Otevírací doba sklepů je od 15.00 do 20.00 hod., telefonicky lze s vinařem dohodnout i jiný termín. Aktuální seznam sklepů na webu. Díky této akci budete mít vinaře takříkajíc „pro sebe“ bez stresu větších akcí typu otevřených sklepů.

Bližší informace o akci naleznete na stránkách Turistického informačního centra Mikulčice: www.infomikulcice.cz, nebo na stránkách jednotlivých vinařství anebo na telefonu +420 736135050

Cena jednotlivých vzorků je individuální, většinou se to pohybuje od 10 do 30 Kč na jeden vzorek 0,5 dcl.
V ceně je zpravidla prohlídka sklepa a sklepního hospodářství a poté ochutnávka vinařových vín.

Této akce se účastní následující vinařství:

  • Víno Bartoník - rodinné vinařství
  • Vinařství Maláník - Osička s.r.o.
  • Vinařství Petr Hubačka
  • Vinařství Petr Marada
  • Vinařství Výmola
  • Vinařství Maršálkovi
  • Rodinné vinařství Ilčíkovi

Aktuální seznam otevřených vinařství včetně jednotlivých termínů.

Na skok k mikuleckému vinaři 2020
Na skok k mikuleckému vinaři 2020

Na skok k mikuleckému vinaři 2020

Služba otevřených sklepů v Mikulčicích garantující každodenní možnost Vaší návštěvy a ochutnávky vín v otevřeném sklepě v období prázdnin. O víkendech v měsíci červen a září.

Mikulčice

Obec Mikulčice se nachází v samém centru slováckého regionu Podluží. Leží 7 kilometrů jižně od Hodonína a obepíná ji krásné prostředí vinic, sadů a lužních lesů. Obec se pyšní bohatou historií sahající až do 2.-3. století našeho letopočtu. Dříve považovaná za sídelní centrum Velkomoravské říše, dnes presentována největším dochovaným archeologickým okrskem v České republice, tak zcela jistě nadchne každého milovníka historie. Nedávno podaná žádost o zápis společného Archeoparku Mikulčice-Kopčany na seznam světového kulturního dědictví UNESCO jenom zvýrazňuje význam Mikulčic v celoevropském měřítku.

Mikulčice leží na trase několika dobře značených cyklostezek, jmenujme zejména trasu Podluží. Současně mají vlastní autobusové a železniční spojení. Nedaleký sjezd Břeclav z dálnice D2, zajišťuje i pro vzdálenější návštěvníky rychlý a pohodlný příjezd.


Ověřeno MonsterInsights