Degustace vín Vinařství Pod Kumstátem – Vinotéka 2 deci Vinohrady

Degustace vín Vinařství Pod Kumstátem
View Calendar15. 6. 2021 19.00 - 21.00


Praha, Vinotéka 2 deci Vinohrady

Phone:+420 602 664 302
Address:
Americká 39, Vinohrady, 120 00 Praha-Praha 2, Česko

Degustace vín Vinařství Pod Kumstátem. Historicky první vinná degustace v naší vinotéce 2 deci Vinohrady. V rámci řízené degustace ochutnáme vína tradičního rodinného vinařství Pod Kumstátem. Svá vína přijede představit spolumajitel vinařství Vít Valihrach.

Vstupné: 250 Kč / osobu
(cena zahrnuje ochutnávku cca 10 vzorků vína s výkladem a občerstvení)

Vstupenky zakoupíte prostřednictvím portálu Ticketon, nebo přímo ve vinotéce 2 deci Vinohrady nebo v naší sesterské vinotéce 2 deci Strašnice. V prodeji je celkem 40 vstupenek.

Historie vinařství Pod Kumstátem

Tradice vinařství v rodině Valihrachových započala již v první polovině 20. století. Tenkrát ovšem vinařili pouze pro vlastní potřebu – a hlavně z lásky k vínu. Jedním ze zakladatelů začínající dynastie byl Mojmír Valihrach (*1933), absolvent Odborného učiliště vinařského ve Valticích. Pomáhal mu bratr Antonín Valihrach nejst. (*1927), který pracoval jak ve vinohradech, tak i ve sklepě při výrobě a ošetřování vína. Antonín navíc s vlastní rodinou obdělával i svůj soukromý vinohrad a vyráběl vlastní víno. Zásadní přelom pro rod Valihrachových znamenal rok 1989, kdy padl totalitní režim a v rodinném kruhu se vinařství posouvalo stále kupředu. Roku 2010 došlo k rozšíření sklepního hospodářství o archivní a zážitkový sklep Pod Kumstátem, který je určen na vinné degustace, oslavy a firemní akce. Další milník přišel v roce 2012, kdy si ve vinařství pořídili kompletní technologii řízeného kvašení. V roce 2013 byl pak zrekonstruován ležácký sklep.

V současné době hospodaří vinařství na 3,5 ha vinic a celková produkce vína činí cca 20 000 lahví a 15 000 litrů sudového vína. Stejně, jako již od počátku, používá se zde technologie na kompletní výrobu a lahvování takzvaných selských vín. Znalost o víně a vinařství dále předávají Valihrachovi také svým dětem, pro které je vinařství nejen zábavou, ale také první školou a poučením a pevně věří, že až děti vyrostou, budou pokračovat v jejich tradici a nedovolí, aby vinařský rod Valihrachů upadl v zapomnění.

Degustace vín Vinařství Pod Kumstátem

Další setkání s vínem: Kalendář vinařských akcí


Ověřeno MonsterInsights