24 tipů na vinařské akce na samotném začátku prázdnin 2020

24 tipů na vinařské akce na samotném začátku prázdnin 2020

Na samotném začátku prázdnin 2020 organizátoři připravili nepřeberné množství vinařských akcí. Nejrůznější setkání u vína, jako jsou například otevřené sklepy, košty vín, kulturní akce, řízené ochutnávky či třeba prohlídky vinařství a vinic, se pořádají napříč vinařskou Moravou.

Akce na začátku prázdnin 2020

Znojmo

Letošní premiérová degustace na nádvoří Znojemského podzemí proběhne 1. července od 19 hod. Romantickou atmosféru budou tematicky vytvářet růžová a bílá vína od znojemského vinaře z Vinařství Kacetl. Vybraná vína osobně představí talentovaný vinař Michal Kacetl. K vínu bude opět přichystaný velmi oblíbený chléb s vlašskými ořechy, dále například pekméz z odrůdy Pinot noir, který Balance coffee & wine vyrábí podle originální turecké receptury. V průběhu večera bude k ochutnání vzorek filtrované kávy, která bude připravená od baristů z kavárny Balance coffee & wine, a to z kávy, kterou si sami praží.

Mikulov

Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova vyhledávaná akce, která se dle tradice koná od začátku prázdnin 2020 každý prázdninový čtvrtek od 19.00 hod. Řízená degustace s výkladem, pro zájemce po předchozí domluvě ukázka prací ve vinici a představení typických odrůd Mikulovské vinařské podoblasti. Akce je určena pro všechny milovníky vína, kteří se chtějí dozvědět více informací o historii pěstování révy vinné, podrobnosti jak se víno vyrábí a degustuje. Degustace zahrnuje 6 odrůd vín.Po dohodě je možné rozšíření degustovaných vín. Doba trvání cca 2 hodiny.

Den otevřených sklepů se uskuteční v sobotu 4. července od 10.00 do 19.00 hod v Mikulově. V den konání akce bude pro návštěvníky otevřeno 14 vinných sklepů, kde budou místní vinaři nabízet svá vína k ochutnání. Ve sklepích bude nachystáno pohoštění, kde bude možno ochutnat místní speciality.

Mikulčice

Poznávací cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami Mikulčic Tour de vinohrad, spojený s řízenou degustací vín a specialit z vína a hroznů v Rodinném vinařství Bartoníkovi se koná 2. července od 18 hod. Pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem navštívit s certifikovaným průvodcem sklepní uličky a původní, turistům neznámé viniční tratě, dále navštívit muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích a na závěr ochutnat špičková vína a speciality z vína a hroznů v příjemném prostředí moderního vinařství.

Dambořice

Otevřené sklepy Dambořice je součást VIII. folklorního festivalu, který se uskuteční 3. až 5. Července. Během akce proběhne rezentace vín rodinných vinařství a vín místního spolku vinařů. Jako doprovodný program po dobu celého festivalu. Termín otevřených sklepů je sobota 4. července od 10 do 17 hod.

Velehrad

Každý víkend v letní sezóně najdete na Velehradě otevřený vinný sklep v časech pátek 16.00-18.00 hod., sobota 10.00-18 hod. a neděle 10.00-15.00 hod. Návštěva v rozsahu cca 1/2 hod. zahrnuje ochutnávku 5 vzorků vín za pevnou cenu 100,- Kč/os. Změny času či rozsahu ochutnávky nebo větší skupinu si lze s vinařem domluvit dopředu telefonicky.

Château Valtice

Valtice

Tým vinařství Château Valtice srdečně zve do sklepa Vinařské stodoly na Vinařské 407, kde bude 3. a 4. července od 20:00 do půlnoci hrát cimbálová muzika k příjemnému posezení u místních vín. Přijďte se s přáteli či rodinou pobavit a posedět u skleničky skvělých valtických vín a drobného občerstvení.

Oblíbená akce Valtického Podzemí s atraktivním programem pro celou rodinu se koná 4. a 5. července ve Valticích. Cimbálky a kapely Lednicko-valtického areálu, krajové a sezonní speciality Valtického Podzemí. Nenechte si ujít tuto oblíbenou akci spojenou se zážitkovou turistikou v podzemním městě vína, unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Stačí se pevně chytit vinné sklenky a vydat se prozkoumat téměř kilometrový labyrint chodeb a 13 vinných sklepů za doprovodu cimbálové muziky.

Ve dnech 4. a 5. července se v prostorách valtického zámku uskuteční letní vinařské slavnosti spojené s gastro festivalem. Degustace vína a pokrmů proběhnou na zámeckém dvoře, příjemnou letní atmosféru dotvoří cimbálová muzika k tanci i poslechu. Před zámkem navíc bude jarmark.

Užijte si piknik na překrásném místě mezi vinohrady s výhledem na Pálavu a mikulovský Svatý kopeček. Připraveno pro vás bude 5. července skvělé jídlo a víno z Vinařství Obelisk. Nahlédnout můžete i do zázemí vinařství. Přijďte si s přáteli nebo s rodinou vychutnat letní den do Vinařství Obelisk.

Čejkovice (okr. Hodonín)

Odložte bundy, saka, promažte řetězy na svých kolech nebo oprašte leki hole a přijďte si projít malebné okolí Čejkovic. 4. července od 10 do 19 hod v Čejkovicích se koná akce Čejkovická vinná stezka. V místních vinicích budou čekat vinaři a budete možnost ochutnat především mladá vína v tom nejpřirozenějším prostředí. Je připraven okruh kolem Čejkovic.

Každoročně ve dnech 5. a 6. července můžete zavítat opět k nám do Čejkovic, kdy pro vás v tyto dva horké sváteční letní dny budou otevřeny vybrané sklepy. Můžete tak zavítat přímo na návštěvu do výrobních prostor, ochutnat ve skleničce jedinečný rukopis každého vinaře, zchladit se, okusit dobrá vína, zakousnout něco dobrého a pozvolna pozorovat zapadající horké slunce za obzor. V době od 14:00 do 19:00 můžete navštívit vybraná vinařství. Degustace vzorků u vinaře stojí jednotně 100 Kč. Vína, která vám budou chutnat si můžete ihned zakoupit.

Němčičky (okr. Břeclav)

Sobotní odpoledne 4. července je jako stvořené pro letní grilování různých druhů mas, zeleniny, domácího kozího sýru a dalších pochutin. Těšit se můžete ve Vinařském dvoře v Němčičkách i na speciální grilované menu sestavené k čtyřem rosé vínům a večer na hodovou zábavu pod májů.

Kam dál za vínem začátku prázdnin 2020?

Borotice

Na kole za vínem do míst, která nejsou běžně dostupná se bude možné dostat 4. července v Boroticích. Vyjížďka překrásnými vinicemi s komentářem průvodce po celou dobu. Užijte si 5 zastávek a 8 vzorků. Jeden výlet stojí 250 Kč.

Mutěnice

Vinařský spolek Mutěnská hora srdečně zve na již tradiční Vinné trhy, které se uskuteční 4. července od 15.00 hod. v amfiteátru Pod Búdama. Od 16.00 hod. zahraje Cimbálová muzika Slovácko ml. a od 21.00 hod. hudební skupina Kanci Paní Nadlesní. Na setkání se těší spolek Mutěnská hora z.s.

Kelčany

4. července od 14.00 hod. v areálu Kelčanských búd proběhnou otevřené sklepy. K poslechu zahraje cimbálová muzika, občerstvení zajištěno.

Vítonice

Již počtrnácté můžete navštívit otevřené sklepy místních vinařů z Vítonic, ale i vinařů z blízkého okolí, kteří 4. července od 14.00 hod. nabídnou cca 200 vzorků vín od 17 vinařů. Také si bude možné poslechnout cimbálovku, bluegrassovou kapelu a oblíbené pěvecké sbory. Občerstvení i tombola zajištěny. K poslechu i tanci vám tradičně zahraje cimbálová muzika a pěvecký sbor z Miroslavských Kninic. Součástí programu budou i různé soutěže např. v tahání vína koštýřem na čas. Čeká na vás bohatá tombola plná hodnotných cen.

vinný den U Samsonů

Velké Němčice

Přijeďte zahájit léto se sklenkou dobrého vína a jídla 4. července do Velkých Němčic. Zastavte se s přáteli, s rodinou nebo jen tak. Rádi vás přivítáme v našem rodinném vinařství U Samsonů. Začínáme od 10.00 do 18.00 hod. Vstupné 150 Kč zahrnuje 10 degustačních vzorků vín.

Boršice

Putování boršickými vinohrady za účasti 5 vinařství proběhne v sobotu 4. července od 10.00 hod. Těšit se můžete na příjemný den plný skvělých vín, gastronomie a zážitků.

Blatnice pod Svatým Antonínkem

Degustace vín v areálu vinařské tratě Kamenice proběhne 4. července v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Otevřeny budou 3 vinné sklepy – Vinařství Jan Cícha, Rodinné vinařství Hanákovi, Vinařství Polehňa. Začátek akce v 18.00 hod.

Velké Pavlovice

Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic vás srdečně zvou na letní akci Víno v oranžovém aneb Noční otevřené sklepy. Čekají na vás 4. července otevřené sklepy v nezvyklou dobu, a to od 17.00 do 24.00 hod, krásný půlnoční ohňostroj a nejenom úžasná moravská rosé vína.

Hrušky (okr. Břeclav)

Již pošestnácté organizátoři společně s místními vinaři v Hruškách umožní ochutnat 4. července kvalitní vína přímo ve svých sklepích. Svoje sklepy je připraveno otevřít až 20 vinařů, od těch nejmenších hobby vinařů až po profesionály. Po celou dobu akce bude zajištěna možnost občerstvení a kyvadlová doprava koňskými povozy. Odpoledne bude přímo u jednotlivých sklepů vyhrávat cimbálová muzika a navečer Vám zahraje živá hudba k tanci i k poslechu.

Sedlec

12. ročník Festivalu Sedleckých vín, který je příležitostí pro setkání všech fanoušků proběhne 5. července. Zahájení akce v 10.00 hod. Vstup zdarma. Filozofií festivalu je to, aby návštěvník neplatil žádné vstupné a platil pouze za ochutnání vína, které si sám vybere. Celým dnem se line bohatý kulturní program. Zajištěno je i kompletní občerstvení v podobě grilovaných specialit, masa na rožni, ryb, klobás apod. Během festivalu můžete ochutnat celou kolekci našich vín, včetně vín přívlastkových, archivních, ledových i slámových. Pravidelně si zde můžete poslechnout cimbálovou muziku Jožky Šmukaře. V minulých ročnících na festivalech vystoupil také vítěz soutěže X Factor Jiří Zonyga, hudebník Samson Lenk, písničkář Bob Frídl, písničkář Miroslav Paleček, filmová Saxana Petra Černocká, skupina Maxim Turbulenc, bavič Vladimír Hron, zpěvák Petr Kotvald, herec a zpěvák Josef Laufer, skupina Kamelot, Naďa Urbánková, Abba Revival, Boney M Revival. Od 18.00 hod hraje k tanci i poslechu hudební skupina.

Moravská Nová Ves

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře, příznivce i milovníky kvalitního moravského vína v neděli 5. července v době od 10.00 do 20.00 hod. do autentických prostor sklepních uliček Výmol a Zátiší k návštěvě asi 30 otevřených vinných sklepů. Naši vinaři si pro Vás připraví kompletní nabídku vín ročníku 2019, která bude doplněna o vína starší dle aktuální nabídky v jednotlivých sklepích a jiné speciality. Připraveno bude občerstvení s krajovými specialitami, speciální nabídka kvalitní kávy, kulturní program s vystoupením cimbálové muziky (+ jedno další překvapení) nebo losování anketních lístků o ceny (v 17.00 hodin, pokladna Výmol).

Více tipů na akce nejen na začátku prázdnin 2020 v Kalendáři vinařských akcí a v Událostech.

zdroj: wineofczechrepublic.cz
foto: Sdružení vinařů Mikulovské vinařské podoblasti, CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, Vinařství U Samsonů

Ověřeno MonsterInsights