Víno z blízka 2022: Karel Otáhal – osobnost současného vinařství

Víno z blízka 2021: Daniel Smola – osobnost současného vinařství
View Calendar2. 6. 2022 17.30 - 20.00

Partnerství,o.p.s.

Phone:
+420 515 903 121Brno, Otevřená zahrada

Address:
Údolní 567/33, 602 00 Brno-střed-Brno-město, Česko

Víno z blízka 2022: Karel Otáhal – osobnost současného vinařství. První osobností současného vinařství - Karel Otáhal z hustopečského Vinného sklepa u Otáhalů, vína jeho srdce a také jeho hosta vám představíme 2. června. Jeho vína jsou vyráběna selskou metodou, s láskou a radostí.

Poté budete mít možnost ochutnat další vína z produkce vinařství i z vinařství hosta, kterého si s sebou vinařství přivede. Přijďte si užít příjemný večer s moravskými víny a využijte možnost setkání se špičkou současného vinařství u nás.

Vinaři nabízí vína k ochutnání i nákupu. Večer doprovází živá hudba a o občerstvení nabízí Bistro Otevřená zahrada. Akce se koná za každého počasí.

Podrobnosti o zastoupených vinařství a další informace o festivalu, jeho programu a vstupenkách najdete na webu vinozblizka.cz nebo na facebook.com/Vinozblizka/

Vinný sklep U Otáhalů

Původně vinařská rodina z Kobylí se do Hustopečí přesunula v 70. letech minulého století. Vysadili zde vinohrad i postavili nový sklep. Ten na začátku nového tisíciletí převzal syn Karel.

Veškerá produkce pochází z hustopečských tratí a jsou do pěstování i výroby vína zapojeni všichni členové rodiny. Výroba vín probíhá klasickou „selskou metodou“, bez řízeného kvašení a odkalování, bez zakvášení cizími kvasinkami. Vína tak dosahují vlastností charakteristických pro danou odrůdu a oblast Hustopečí. V poslední době Otáhalovi vysadili nové plochy vinohradů a zrekonstruovali sklep, v plánech je ještě výstavba skladovacích prostor.

Z posledních vín ročníků 2019 a 2020 upozorňujeme na Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Veltlínské zelené, která vyhrála zlaté medaile, a Zweigeltrebe, které získalo velkou zlatou medaili - nejlepší ve své kategorii z Velkopavlovické vinařské podoblasti v Národní soutěži vín 2021.

Ceny vstupenek:

v předprodeji na e-shopu 440 Kč (při nákupu 4 a více kusů máte slevu 10 %)
předprodej končí vždy v den akce ve 12:00, v případě naplnění kapacity je možné prodej uzavřít dříve
na místě 490 Kč
univerzální přenosná vstupenka na 4 večery 1 580 Kč

Vstupenka zahrnuje:

 • degustaci vín zúčastněných vinařství od 17:30 do 20:00 hodin
 • neutralizační sousta (pečivo)
 • degustační skleničku Rona Festival Glass s logem festivalu
 • hudební program od 20:00 do 22:00 hodin

Kontakty
informace o festivalu – Pavla Babicová, vinozblizka@nap.cz, tel. 739 307 014
nákup vstupenek – Petra Weberová, petra.weberova@nap.cz, tel. 775 620 893

Víno z blízka 2022: Karel Otáhal – osobnost současného vinařství

Letní degustace Víno z blízka

Přijďte prozkoumat zákoutí Otevřené zahrady v Brně se skleničkou v ruce a užít si pohodový večer s moravskými vinaři a jejich víny přímo v metropoli vinařské jižní Moravy. Po celé léto od května do září se na vás těšíme na degustacích pod širým nebem – ve vybrané čtvrtky vždy od 17:30 na Údolní 33. Podívejte se na podrobný program festivalu.

Co pro vás na letní sezónu 2022 připravujeme?

 • 4× představení vinařských obcí či spolků
 • 3× setkání s vinařskou osobností a jejím hostem
 • 1× večer s lady víno
 • 1× výběr vinařů z Vinařského mládí

Program Víno z blízka 2022

 • 19. 5. Večer s EKOVÍNem
 • 2. 6. Karel Otáhal - osobnost současného vinařství
 • 16. 6. Vinaři z Ratíškovic
 • 30. 6. Bettina Lobkowicz - večer s lady víno
 • 14. 7. Vinaři z Poddvorova
 • 28. 7. Štěpán Maňák - osobnost současného vinařství
 • 11. 8. Výběr z vinařů - Vinařské mládí
 • 25. 8. Georgios Ilias - osobnost současného vinařství
 • 8. 9. Večer s EKOVÍNem 2

Jak u nás degustace probíhají?

V příjemném prostředí zahrady ve svahu pod Špilberkem se budete procházet od jednoho vinaře k druhému, ochutnávat jejich vína a ptát se jich na vše, co vás o vinařství zajímá. Každého večera se účastní minimálně 6 vinařství a každý z vinařů nabízí na svém stanovišti minimálně šest vín k ochutnání i nákupu.

3 večery budou patřit představení osobnosti současného vinařství, která vás na začátku provede asi hodinovou řízenou degustaci s názvem Vína mého srdce. Poté následuje volná degustace, při které na jednotlivých stanovištích v zahradě ochutnáte další vína z produkce vinařství i vinařského hosta, kterého si s sebou osobnost přivede. 1 z večerů bude speciální, patřit ženě - enoložce, vinařce či majitelce vinařství.

Reportáž jedné z minulých akcí: Vinaři z Hovoran v Otevřené zahradě a zblízka


Ověřeno MonsterInsights