Vinařství roku 2020 – slavnostní vyhlášení vítězů

Odstartoval 10. ročník soutěže Vinařství roku 2019
View Calendar4. 2. 2021 18.00 - 21.00


online

Address:
Česko

Vinařství roku 2020 – slavnostní vyhlášení vítězů. Online vyhlášení vítězů kategorií malé vinařství, střední vinařství a velké vinařství. Večerem provází Marek Eben.

Titul Vinařství roku se uděluje vinařství, které svým podnikáním v oboru nadmíru pozitivně vybočuje z řady ostatních vinařství v České republice. Titul se uděluje za vynikající kvalitu vín daného vinařství; za jeho tuzemské nebo zahraniční úspěchy; za významný počin ve prospěch oboru; za inovativní technologické řešení apod. Titul je uznáním několikaletého vynikajícího odborného výkonu a vztahuje se k roku udělení na základě zhodnocení rozmanité činnosti vinařství.

V České republice jedinečná vinařská soutěž postavená na komplexním posuzování vinařských společností. Celý proces hodnocení soutěže Vinařství roku 2020 bude završen 4. února, kdy budou oceněny významné osobnosti moravského a českého vinařství za záslužné počiny, a především vítězové ve třech soutěžních kategoriích a absolutní vítěz Vinařství roku 2020.

Slavnostní vyhlášení se tentokrát nebude konat tradičním galavečerem na brněnském výstavišti, ale proběhne naživo online formou na webu www.vinarstviroku.cz. I v jeho online podobě se však jeho moderování opět zhostí Marek Eben.

Svaz vinařů České republiky, při příležitosti udělení titulu Vinařství roku 2020 uděluje další ocenění:
„LOMAX Enolog roku 2020“
„Počin roku 2020“
„Cena prof. Viléma Krause, CSc."
18.00 zahájení přenosu
18.30 slavnostní vyhlášení

O titul pro absolutního vítěze se utkají tři malá, tři střední a tři velká vinařství. Hodnotí se od samotného vína a jeho prezentace, přes image vinařství, jeho marketing až po obchodní aktivity a zásluhy o obor jako takový. Komise se zaměřuje i na uplatnění vína v gastronomii, také však na vinohrad, jeho stav a práci s ním. Drobnohled je věnován mnoha dalším ukazatelům.

Vinařství roku 2020 – slavnostní vyhlášení vítězů – 11. ročník

Kategorie malá vinařství (produkce do 50.000 l/rok)

  • Vinařství Piálek & Jäger s.r.o.
  • Salabka Praha s.r.o.
  • Vinařství Lacina

Kategorie střední vinařství (produkce 50.001 – 250.000 l/rok)

  • Krásná hora s. r. o.
  • SONBERK, a. s.
  • THAYA vinařství, spol. s r.o.

Kategorie velké vinařství (produkce nad 250.000 l/rok)

  • Vinařství LAHOFER, a.s.
  • HABÁNSKÉ SKLEPY, spol. s r.o.
  • CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s.

Hodnocení

Systém hodnocení a pravidla nominace byla pro nový ročník soutěže upravena. Tato změna by měla přispět k ještě větší transparentnosti a vytvoření příležitosti zúčastnit se soutěžního boje pro širší skupinu vinařství a vinařských společností.

Nově se do soutěže mohou vinařství přihlašovat sama nebo je nominuje vinařský spolek.

Jejich hodnocení provádí porota složená ze zástupců širší odborné veřejnosti, která počet nominovaných vinařství zúží na finálovou devítku.


Ověřeno MonsterInsights